ZPMVČR 2017 (2)

Brno zjišťuje zájem o bezplatné zapůjčení kompostérů

brno miniwaste komposterBrno, 28. ledna 2016 - Město Brno zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o bezplatné zapůjčení kompostérů pro kompostování bioodpadu a zeleného odpadu ze zahrad. Zájemci o využití kompostérů, a to jak o bezplatné, tak o zpoplatněné mohou vyplnit krátkou anketu, která je k dispozici na úvodní stránce webu miniwaste.cz.

Pokud nemáte přístup k internetu, můžete zavolat na Odbor životního prostředí ÚMČ Brno-střed, kde s vámi anketu vyplní po telefonu RNDr. M. Studenková, tel. 542 526 152. Na anketu prosím upozorněte i vaše sousedy, kteří mají zahradu. Kompostér ale můžete využívat i společně například v rámci vnitrobloku.

V případě, že bude ohlas občanů z ankety pozitivní, mohlo by město Brno požádat o dotaci na zakoupení kompostérů z Operačního programu životního prostředí. Pokud by byla žádost schválena, kompostéry budou občanům zapůjčeny bezplatně na dobu 5 let a následně se stanou jejich majetkem. V případě, že nebude dotační titul vyhlášen nebo bude žádost zamítnuta, předpokládá město Brno prodej kompostérů podle stávajících podmínek. Tímto způsobem město Brno podporuje domácí kompostování již od roku 2010 v rámci projektu Miniwaste, kdy umožnilo prodej přes 1000 ks dotovaných kompostérů za poloviční ceny.

Kompostování se vyplatí, protože přispívá k ochraně životního prostředí díky snižování množství sváženého komunálního odpadu, a tím pádem dochází i ke snižování emisí skleníkových plynů. Zároveň vzniká kvalitní přírodní hnojivo, které má řadu využití.

Anketa bude na výše uvedené webové adrese k dispozici přibližně do poloviny března letošního roku.


Související články:

Komentáře  

 
0 #1 Vladmir Kellner 2016-01-28 20:15
Mam zajem o kontejner zdarma.
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

LudvikDavid-upoutavka
Rozhovor s nově jmenovaným ústavním soudcem JUDr. Ludvíkem Davidem, CSc.
luzanky-upoutavka
Rozhovor s ředitelem střediska volného času v Lužánkách, které funguje již od roku 1949.
mendelianum0019-upoutavka
Projít se buňkou, prozkoumat obří šroubovici DNA... nejen to umožní unikátní Mendelianum.