Účastníci Masarykovy konference získají nové kontakty a možnost publikovat své výsledky

Brno, 10. prosince 2015 - Mezinárodní Masarykova konference je největší konferencí ve střední a východní Evropě. Letošní ročník je v pořadí šestý a jako vždy je určen doktorandům a začínajícím vědeckým pracovníkům. Účast na konferenci umožňuje registrovaným získat zkušenosti, nové kontakty, prezentovat vědecké výsledky a slyšet názory odborníků.

masarykova konference Brno 2015

Událost se odehrává elektronicky, takže účastníci nemusejí nikam dojíždět a záleží pouze na nich, kdy se zúčastní.

Mezinárodní vědecké konference ve dnech 14. až 18. prosince, která je jednou z největších v Evropě, se mohou zúčastnit mladí vědci a Ph.D. studenti. Doposud se jí zúčastnilo přes 2 000 lidí. „Účastníci konference mají možnost prezentovat své aktuální vědecké výsledky, získat akademické a obchodní styky, navázat spolupráci na akademické a firemní úrovni i konfrontovat výsledky a názory s odborníky z různých oborů, pracovišť a firem,“ říká Zuzana Duganová ze sekretariátu Mezinárodní Masarykovy konference.

Díky online podobě konference si mohou zájemci zvolit čas podle svých možností. A vybrat si zase mohou z příspěvků podle vlastních zájmů. Na výběr je například finanční, technologická, ekonomická, psychologická nebo marketingová oblast. Jedním z okruhů je také podnikové řízení. Tato oblast se zaměřuje na okolnosti řízení podniků, včetně organizačních, ekonomických i právních souvislostí. V této části se přijímají texty, které se dotýkají dané problematiky z pohledu teorie i praxe.

Po skončení konference budou vybrány nejkvalitnější texty, které budou následně publikovány v kooperujících odborných periodicích. Dále všichni účastníci obdrží recenzovaný sborník s ISBN s následnou indexací Národní knihovnou ČR, který bude obsahovat plné texty všech příspěvků. Sborník bude předložen citační databázi SCOPUS provozované společností Elsevier.

Součástí konference je Cena Wernera von Siemense, kterou dostává výherce soutěže o nejlepší diplomovou, doktorskou a vědeckou práci a o nejlepšího vysokoškolského pedagoga. Soutěž probíhá v šesti kategoriích a zapojit se mohou všichni, jejichž práce je zaměřena na technické, ekonomické a vybrané přírodovědné obory.

Záštitu nad konferencí převzalo Národní muzeum v Praze, Středočeský kraj a Ministerstva obchodu a průmyslu Visegrádské čtyřky, konkrétně České republiky, Slovenska a Polska. Kvalitu konference garantuje jeden z nejobsáhlejších konferenčních výborů ve Střední Evropě. Seznam účastníků je k nahlédnutí na oficiálních stránkách konference masarykovakonference.cz.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...