Tři dny festivalu sportu, tance a zábavy na brněnském výstavišti

Brno, 5. listopadu 2015 - Ve dnech 6. až 8. listopadu opět proběhne veletrh pro všechny sportovní nadšence a příznivce volnočasových aktivit SPORT Life. Spolu se souběžnými akcemi Dance Life Expo a IN-JOY je tak na brněnském výstavišti připraven ucelený Festival sportu, tance a zábavy.

sport life brno 2015

Už od jara organizátoři pracovali na tom, aby se všichni návštěvníci výstaviště mohli aktivně zapojit do sportovních a dalších aktivit, dozvěděli se něco nového o zdravém životním stylu a bavili se. Současně proběhne i výstava karavanů a obytných vozů Caravaning Brno, chybět nebude ani minicamp nebo lákavý doprovodný program.

Sport pro každého – velkolepá fitness zóna
Velká sekce bude tradičně určená pro cyklisty a také pro vyznavače zdravého životního stylu. V rámci velkolepé fitness zóny se návštěvníci mohou těšit na silové tréninky EMS, při kterých je svalstvo stimulováno pomocí elektrod, tréning H.E.A.T., k dispozici budou výživoví poradci s přednáškami o stravovacím režimu a nových trendech v této oblasti, jóga pro začátečníky, kruhové tréninky nebo stále populárnější kettlebells. Po úspěšné premiéře v minulém roce si fanoušci adrenalinových a street sportů budou moci opět vyzkoušet skimboarding, tedy jízdu na prkně po mělké vodě nebo moderní provazochodectví na slackline.

Zkušení borci předvedou své umění v surf rodeu, na snowboardech nebo skateboardech. Připraven bude také boulderingový závod, kterého se mohou zúčastnit i ti, kteří nemají s lezením zatím žádné velké zkušenosti. V laboratoři pro testování outdoorového oblečení budou probíhat zkoušky materiálů za simulace větru, deště nebo vlhka.

Každý si na výstavišti zaběhá
Nebudou chybět ani populární běžecké závody. Vedle běhů Maminy Run, který letos poběží i dvě maminky moderátorky Lejla Abbasová a Eva Decastelo se koná druhý ročník SPORT Life Runu, který si pro změnu vyzkouší Dalibor Gondík. A nesmíme zapomenout na UniversalCzech Run, který je proložený dalšími disciplínami, jako jsou kliky, výpady a podobně. Letošní novinkou jsou orientační běhy s buzolou a kompasem.

Cyklistické a cestovatelské festivaly, adrenalin
Sekci cyklistiky doplní festival Cyklocestování s bohatým doprovodným programem a v Kongresovém centru bude probíhat už tradičně festival Kolem světa, kterého se účastní známé osobnosti, jako například horolezec Radek Jaroš či cestovatel Ruda Švaříček. Na Festivalu bude možné vidět freestyle motocrossového závodníka Dominika Nekolného tentokrát v rámci jeho BMX Show, proběhne tu také soutěž seriálu ČMF Mistrovství České republiky v biketrialu 2015 a BMX fanoušci se mohou těšit na VSA Xtreme team.

Nové a neobvyklé sporty
I když léto je již nenávratně pryč, své místo budou mít na festivalu i vodní sporty. Vedle již zmiňovaného skimboardingu jsme přichystali zajímavé ukázky potápění nebo vystoupení akvabel. V hale si budou zájemci moci vyzkoušet třeba tenisový trenažér, hokejbalovou střelnici nebo novinku pod názvem Headis, což je nový sport u pingpongového stolu.

Autogramiády známých sportovců
V sobotu se také uskuteční v prostorách expozice Jihomoravského kraje autogramiády Komety Brno, Zbrojovky Brno a dalších známých sportovců. Chcete vidět závodní speciál Tatra 815 a podepsat si známé jezdce? Tak v sobotu na stánku firmy Karavany Sedlčany se uskuteční autogramiáda a beseda s šéfem týmu Bonver Dakar Project a pilotem závodní Tatry Tomášem Vrátným a jeho spolujezdcem Jaro Miškolcim.

Agrotec SPORT Life Rally Show
Úplnou novinkou ve Festivalu sportu, tance a zábavy je motoristický sport. V pátek se můžou návštěvníci podívat do zákulisí rally. V sobotu se mohou motorističtí fandové těšit na soutěž a exhibici rally týmů, která se odehraje v okolí pavilonu Z. Výstaviště a kontext festivalu dodá tomuto podniku naprosto ojedinělou atmosféru.

Rodiny s dětmi
Pro nejmenší bude připravena školička in-line bruslení nebo mini-skate U-rampa, na které pod vedením zkušených instruktorů mohou děti absolvovat své první metry na skateboardu nebo longboardu. Nebude chybět oblíbené Lanové centrum s Tarzaním skokem a Barmským mostem, testování koloběžek, dětské boulderingové závody či dopravní hřiště.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...