Studenti v novém projektu přichází s nápady na zlepšení Brna

Brno, 5. května 2015 - Více než 120 tisíc brněnských studentů bude moci již brzy navrhnout, jak zlepšit město. Odstartuje totiž projekt Studentské Brno, který pod patronací primátora Petra Vokřála a studentského ambasadora Jana Záhory bude shromažďovat a dále řešit konkrétní nápady studentů.

brno panorama

Tento projekt mladým lidem umožní své náměty řešit přímo s vedením brněnského magistrátu. V majálesový den 7. května je naplánováno slavnostní spuštění webu studentskebrno.cz, na kterém budou moci Brňané přehledně sledovat postup řešení jednotlivých námětů.

Brněnští studenti, zástupci studentských organizací a ostatní mladí Brňané získají už brzy novou možnost, jak ovlivnit město, ve kterém studují a žijí. Díky projektu Studentské Brno budou moci studenti přímo vedení magistrátu sdělovat problémy, které je trápí a které by rádi ve spolupráci s vedením města řešili.

„Součástí projektu je tvorba webového portálu, který bude sloužit k informování o tomto projektu a zejména k jeho veřejné kontrole. Každý bude moci prostřednictvím tohoto webu podávat nové náměty či podněty na řešení problémů studentů v Brně a také sledovat, jak se posouvá řešení jednotlivých námětů a zda se opravdu aktivně řeší,“ vysvětlil mluvčí brněnského Majálesu David Peštál.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...