Studenti v novém projektu přichází s nápady na zlepšení Brna

Brno, 5. května 2015 - Více než 120 tisíc brněnských studentů bude moci již brzy navrhnout, jak zlepšit město. Odstartuje totiž projekt Studentské Brno, který pod patronací primátora Petra Vokřála a studentského ambasadora Jana Záhory bude shromažďovat a dále řešit konkrétní nápady studentů.

brno panorama

Tento projekt mladým lidem umožní své náměty řešit přímo s vedením brněnského magistrátu. V majálesový den 7. května je naplánováno slavnostní spuštění webu studentskebrno.cz, na kterém budou moci Brňané přehledně sledovat postup řešení jednotlivých námětů.

Brněnští studenti, zástupci studentských organizací a ostatní mladí Brňané získají už brzy novou možnost, jak ovlivnit město, ve kterém studují a žijí. Díky projektu Studentské Brno budou moci studenti přímo vedení magistrátu sdělovat problémy, které je trápí a které by rádi ve spolupráci s vedením města řešili.

„Součástí projektu je tvorba webového portálu, který bude sloužit k informování o tomto projektu a zejména k jeho veřejné kontrole. Každý bude moci prostřednictvím tohoto webu podávat nové náměty či podněty na řešení problémů studentů v Brně a také sledovat, jak se posouvá řešení jednotlivých námětů a zda se opravdu aktivně řeší,“ vysvětlil mluvčí brněnského Majálesu David Peštál.


Související články: