VUT otevírá nový studijní obor zaměřený na informační bezpečnost

Brno, 3. února 2015 - Nový bakalářský obor Informační bezpečnost otevře od září letošního roku Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Už nyní mohou zájemci o tento studijní obor podávat přihlášky.

VUTBR novy obor informacni bezpecnost

„V rámci oboru se studenti budou věnovat otázkám bezpečnosti informačních a komunikačních technologií (ICT), tj. zajištění bezpečnosti sítí a Internetu. Naučí se jak konfigurovat, tak i spravovat rozsáhlé počítačové infrastruktury a rovněž testovat odolnost počítačových sítí pomocí etického hackingu. Na rozvrhu nebudou chybět zajímavé a atraktivní předměty z oblasti kryptografie programování či síťových operačních systémů, ale také z oblasti ekonomie a softwarového práva,“ uvedla Jitka Vanýsková, mluvčí VUT s tím, že se bude jednat o mezioborové studium. Technické předměty budou vyučovány na FEKT VUT v Brně a předměty z oblasti práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity.

Díky zaměření studijního oboru najdou absolventi uplatnění nejen na čistě technických pozicích, ale také na obchodních, konzultantských či manažerských postech.

Zájemci o studium tohoto oboru se budou moci s prostředím, v němž budou studovat, seznámit na Dni otevřených dveří FEKT 28. 1. 2015 v budově na ul. Technická 12. Čeká je například prohlídka laboratoře bezpečnosti, laboratoře multimédií nebo laboratoře mobilních sítí. K vidění budou také přístroje používané pro testování ochrany před kybernetickými útoky a skenery zranitelností ICT systémů.


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.