Teplárny Brno pokračují v přestavbě parovodů na horkovody

Brno, 8. dubna 2014 - Zásadní opravy ulice Milady Horákové, která odstartovala v polovině března, využijí také Teplárny Brno. Na dobu, kdy bude ulice uzavřena kvůli výměně kolejí či obnově vodohospodářské sítě a kanalizačních přípojek, připravily další etapu výměny zastaralých parovodů za horkovody.

teplarny brno rekonstrukce horkovodu

Celkem v nadcházejících měsících Teplárny Brno vybudují v této lokalitě 700 metrů hlavní trasy horkovodu. Akce se dotkne 26 odběrných míst. Celá investice Tepláren Brno si vyžádá zhruba 44 miliónů korun.

Přestože rekonstrukce parovodů bude tentokrát probíhat i přes topnou sezónu, odběratelé nemusejí mít žádné obavy. V době výstavby bude do stávajících odběrných míst dodávka tepla zajištěna provizorními rozvody krytými bedněním, podobně jako například vloni při etapě rekonstrukce v lokalitě Antonínské a přilehlých ulic. Dětská nemocnice bude po dobu rekonstrukce napojena z Černopolní.

Nutná rekonstrukce parovodů, z nichž mnohé jsou starší více než půl století, přinese efektivnější distribuci tepla, úspory ve výdajích zákazníků i ekonomičtější provoz tepláren. Projekt, který patří k nejrozsáhlejším a nejnáročnějším v historii tepláren vůbec, odstartoval v roce 2010 a je rozplánován až do roku 2019/20.


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.