Zelný trh do konce roku změní svou tvář

Brno, 3. března 2014 - Město Brno zahajuje opravu Zelného trhu, která je součástí komplexní rekonstrukce historického jádra města Brna. Na již provedenou opravu podzemí naváže závěrečná rekonstrukce povrchu.

Zelny Trh atelier raw

„Dojde ke zpevnění ploch, vozovky, chodníků a inženýrských sítí, změní se i systém parkování. Bude obnoven a doplněn městský mobiliář, na Zelném trhu přibudou nové lavičky, telebox, stojany na kola či odpadkové koše. Revitalizace prostoru se dotkne také sadových úprav, neboť obvod náměstí bude osázen 17 stromy,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Před Moravským zemským muzeem jsou také navrženy nové vodní fontánky, u ústí ulice Starobrněnská bude také vybudováno stanoviště podzemních kontejnerů. Oprava Zelného trhu za více než šedesát miliónů korun by měla být dokončena před koncem letošního roku.

zelnty trh vizualizace atelier raw

Zdroj: MMB, vizualizace: Atelier RAW


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...