Půl miliardy na opravu čtyř dopravních tepen. První bude Milady Horákové

Brno, 12. února 2014 - Milady Horákové, Minská, Horova a Bráfova – právě tyto čtyři ulice se již v blízké době dočkají zásadní rekonstrukce. Město Brno na jejich opravu vynaloží půl miliardy korun.

ulice silnicari rekonstrukce krystof turek

„Jedna z největších dopravních investic letošního a příštího roku bude zahájena v měsíci březnu. Půjde o rekonstrukci ulice Milady Horákové a bude se jednat o kompletní opravu celého úseku od Koliště až po ulici Durďákovu. V rámci investice dojde k rekonstrukci kanalizačních přípojek, tramvajových těles včetně kolejiště, vozovky a chodníků,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára s tím, že náklady dosáhnou výše 235 miliónů korun a rekonstrukce bude dokončena v červnu roku 2015.

Špatný stav městské infrastruktury v ulicích Minská, Horova a Bráfova bude město Brno řešit v následujících měsících. Jejich rekonstrukce by měla začít na podzim letošního roku a vyžádá si náklady ve výši 264 miliónů korun. Na konci ledna schválila Rada města Brna zahájení zadávacího řízení na stavební práce, které by se měly dotknout celkové opravy kanalizace, vodovodu, tramvajové trati a komunikace.

„Celá stavba se bude realizovat jako jedna veřejná zakázka, aby byla zajištěna plynulost a rychlé provedení všech prací a tím se snížily nepříznivé vlivy na obyvatelstvo během stavby,“ doplnil Žára.

(tof), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...