Blíží se veletrhy módy STYL a KABO, letos je doplní i OPTA

Brno, 10. února 2014 - V polovině února se moravská metropole stane městem módy. Na brněnském výstavišti se totiž konají mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO, které letos navíc poprvé doplní i mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA 2014.

moda modelka kabo styl

Veletrhy módy STYL a KABO, které se v Brně každý půlrok konají už přes dvacet let, začínají v neděli 16. února a jejich brány se uzavřou v úterý 18. února. Připravena je prezentace více než pěti set oděvních, obuvnických a kožedělných značek z patnácti zemí a pořadatelé očekávají přes pět tisíc návštěvníků.

K atraktivním novinkám tentokrát patří oblečení pro sport a volný čas slovenské společnosti Belleshoes, obuv slavné norské značky Helly Hansen nebo deštníky značky Fulton London, které jsou světovou špičkou a nosí je i britská královská rodina. Po úspěšné premiéře v srpnu 2013 se zde znovu otevře zóna alternativní nezávislé módy a šperků FRESH FASHION.

Veletrh KABO také přivítá všechny tradiční vystavovatele a značky jako Tamaris, Rieker, Mustang, Marco Tozzi, Caprice, Josef Seibel, Gabor a další. V doprovodné expozici Mladý návrhář obuvi si návštěvníci prohlédnou tvorbu studentů odborných škol, kteří budou o českou obuvnickou tradici pečovat v budoucích letech.

Na veletrhu OPTA, který letos slaví dvacátý ročník, se představí více než sto padesát značek a očekává se řada zajímavých novinek. Společnost Essilor – Optika například představí novou brýlovou čočku Crizal Prevencia, která jako první na trhu poskytuje selektivní ochranu před škodlivým modrým světlem a zároveň nejlepší ochranu před UV zářením. Z tradičních vystavovatelů nebudou chybět firmy jako Sagitta, Rodenstock, Omega Optix, Mr.Gain, AMBG aj. Výběr z kolekcí obrub a slunečních brýlí pro sezonu 2014 bude až do úterý 18. února k vidění také na veletrhu STYL ve speciálních vitrínách.

(red)


Související články: