Představujeme městské společnosti: STAREZ-SPORT

Brno, 8. července 2013 - Společnost Starez-Sport, a.s., byla založena před devíti lety, aby sjednotila řízení sportovních a rekreačních objektů v Brně. V říjnu 2004 převzala po příspěvkové organizaci Starez provoz haly Rondo, která byla v květnu 2005 vložena do majetku společnosti. V polovině roku 2006 do ní byl vložen i areál koupaliště Riviéra a v roce 2007 se stal jejím majetkem také nový městský baseballový stadión.

Aquapark-Kohoutovice2

Postupně přibylo ještě mobilní kluziště za Lužánkami (2008), Městský plavecký stadión Lužánky a Aquapark Kohoutovice (2010) a letos v květnu Lázeňské a relaxační centrum Rašínova, Krytý plavecký bazén Ponávka a koupaliště Zábrdovice. Na to, jak složité je spravovat takový konglomerát, jsme se zeptali ředitele společnosti Mgr. Martina Mikše.

S jakými finančními prostředky disponujete a jak s nimi vycházíte?
V minulém roce jsme disponovali s dotacemi od SMB, které byly ve výši 15,9 mil. Kč. Čistý obrat včetně dotací činil víc jak 60 mil. Kč. V letošním roce jsme začali hospodařit se stejnou výší dotací, které však byly navýšeny o příspěvek na provoz nových sportovišť. Finanční prostředky pokryjí provozní náklady, opravy a malé investice.

Jak funguje spolupráce s brněnskými sportovními oddíly, které sportoviště využívají?
Spolupracujeme především s plaveckými oddíly, které si pronajímají naše sportoviště. Vzhledem k objemu pronájmů se dá hovořit o úspěšné spolupráci.

Jaké jsou vaše největší starosti, které byste chtěli letos či napřesrok úspěšně vyřešit?
Nejvíce nás trápí stav a opotřebení sportovišť. Koupaliště Riviéra a Městský plavecký stadión Lužánky jsou areály, do kterých je nutné neustále investovat, aby byly stále provozuschopné a především atraktivní pro návštěvníky. V Aquaparku Kohoutovice se naopak musíme potýkat se závadami, přestože se jedná o nový komplex.

Aquapark Kohoutovice

Aquapark Kohoutovice je sportovně-relaxačním areálem, ve kterém najdou návštěvníci aktivní vyžití v podobě dvacetipětimetrového kondičního bazénu nebo zázemí posilovny. Pro chvilky oddychu poslouží rekreační bazén s teplotou vody 30 oC, pára, sauna nebo vířivka. V letních měsících je využíván střešní bazének se sluneční terasou, děti mají v oblibě dětské brouzdaliště, odvážnější návštěvníky pak potěší tobogan nebo divoká řeka.

Aquapark-Kohoutovice

Koupaliště Riviéra

Koupaliště Riviéra se řadí mezi největší přírodní koupaliště v České republice. K dispozici jsou bazény o celkové délce 390 metrů. Svým situačním rozložením je vhodné nejen pro relaxaci, ale také pro aktivně strávené chvíle v blízkosti centra Brna. Areál Riviéra se skládá ze dvou na sebe navazujících celků – z volné zóny a placené bazénové části. Volná zóna je bezplatně přístupná veřejnosti. K bazénové části přísluší rozsáhle travnaté plochy, sloužící pro odpočinek všech návštěvníků.

Riviera koupaliste1

Letní koupaliště Zábrdovice

Zábrdovické koupaliště nabízí návštěvníkům 50 metrů dlouhý bazén pro neplavce, ve kterém se postupně zvyšuje hloubka do 1,3 metru. Plavcům je přizpůsoben druhý bazén, ve kterém dosahuje hloubka až 1,95 metru. V tomto bazénu je také umístěna atrakce vlnobití, která je plavčíky spuštěna v daných intervalech. Další atrakcí je přes 72 metrů dlouhý tobogan s dojezdovým bazénem. Rodiče s dětmi potěší dětské brouzdaliště a přilehlé dětské hřiště.

Zabrdovice2

Připravila ing. Simona Měkynová
Foto: Taka Tuka Photo

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...