Teplárny Brno budou spolupracovat s VUT

Brno, 12. března 2013 - Teplárny Brno a Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně uzavřely memorandum o vzájemné spolupráci. Vedle výzkumné činnosti nabídnou vysokoškolští odborníci a studenti teplárnám především poradenství v oblastech prognózy prodeje tepla, řízení a provozování zdrojů, či provozní optimalizace. Vysoká škola bude pak těžit ze zapojení studentů přímo do praxe a do řešení konkrétních problémů.

Teplarny-brno

„Teplárny Brno vždy patřily ve svém oboru v České republice k nejmodernějším a nejpokrokovějším. Abychom se však udrželi na špici, musíme hledat inovace a pokroková řešení. Proto jsme se rozhodli právě pro spolupráci s VUT v Brně,“ uvedl Petr Fajmon, generální ředitel společnosti. „Pro naše studenty a odborníky je to velká příležitost, jak využít všechny získané znalosti v praxi. Takovou možnost vítáme a věříme, že přinese oběma stranám mnoho nových poznatků a zajímavých, inovativních řešení,“ doplnil Zdeněk Skála, ředitel Energetického ústavu VUT v Brně.

Teplárenští experti budou působit na VUT v roli externích pedagogů, recenzentů bakalářských, diplomových či disertačních prací nebo v roli odborných a poradních orgánů fakulty. „Naši zaměstnanci budou vytvářet příležitosti pro odborné praxe studentů stejně jako vytipovávat nabídky uplatnění pro absolventy. Spolupráce se rozvine také na poli samotné výuky: teplárenští odborníci budou začleňovat požadavky praxe do výuky dohodnutých předmětů na FSI VUT v Brně, v případě zájmu zajistíme pro studenty přednášky specialistů z vybraných oborů a pomůžeme i se zadáváním témat z odborné praxe pro studentské práce,“ upřesnila mluvčí tepláren Michaela Gáliková.

Zdroj: Teplárny Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...