Brno se představí na veletrzích GO a REGIONTOUR 2013

Brno, 15. ledna 2013 - Primátor města Brna Roman Onderka spolu s představiteli státu, Jihomoravského kraje a jiných významných institucí zahájí ve čtvrtek 17. ledna 2013 v 9.45 hodin v pavilonu P brněnského výstaviště veletrhy cestovního ruchu a turistických možností v regionech GO a REGIONTOUR, které budou probíhat do 20. ledna 2013.

bvv-pavilon-z

V rámci 22. ročníku mezinárodního veletrhu REGIONTOUR 2013 se bude statutární město Brno již tradičně prezentovat ve společné expozici se svými partnerskými městy (letos půjde o 12 partnerských měst – Bratislava, Vídeň, St. Pölten, Stuttgart, Lipsko, Poznaň, Kaunas, Utrecht, Rennes, Leeds, Charkov, Dallas). Expozice s číslem 053 bude umístěna v pavilonu P v sousedství stánku Jihomoravského kraje.

„Cestovní ruch se stává stále významnějším odvětvím národního hospodářství a v Brně s ním máme bohaté zkušenosti. Vážíme si všech, kteří nás poctí svou návštěvou, a víme, že jenom pestrost a kvalita naší nabídky rozhoduje o tom, zda návštěvníci budou spokojeni a budou se k nám znovu vracet. Město Brno si zakládá na tom, že jeho turistické možnosti jsou rozmanité, a proto nabízí i nové formy cestovního ruchu. Podporuje například rozvoj kongresové a incentivní turistiky. K tomu má naše město, jak se můžete sami přesvědčit, ty nejlepší podmínky – krásné přírodní okolí, patřičnou ubytovací kapacitu, bohatou kulturu, vědecké a univerzitní zázemí i veletržní areál,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Prezentované organizace
V expozici města Brna budou dále prezentovány některé příspěvkové organizace města a další subjekty působící v oblasti brněnské kultury a cestovního ruchu. Jedná se např. o ZOO Brno, Filharmonii Brno, Hvězdárnu a planetárium Brno, Národní divadlo Brno, Moravské zemské muzeum, Moravskou galerii v Brně, Muzeum města Brna (vila Tugendhat), Turistické informační centrum města Brna (Brněnské podzemí), Dopravní podnik města Brna, hrad Veveří, Letohrádek Mitrovských a další.

Doprovodný program
Ve dnech 18. – 20. ledna 2013 (dny určené pro širokou veřejnost) si návštěvníci brněnské expozice budou moci vyzkoušet několik soutěžních kvízů, jejichž tématem budou všeobecné znalosti o Brně, jeho partnerských městech či spoluvystavujících organizacích. Vylosovaní úspěšní řešitelé obdrží odměny v podobě volných vstupenek do některých zařízení a propagační předměty města Brna či zúčastněných organizací.

Novinky cestovního ruchu v Brně v roce 2013

  • Otevření nových expozic ve zrekonstruovaných prostorách hradu Špilberku – květen 2013 – „Galerie výtvarného umění 2. poloviny 20. století a počátku 21. století“, „O nové Brno. Brněnská architektura 1919–1939“, „Orbis Pictus – Krystalíza her, Petr Nikl“ (www.spilberk.cz)
  • Otevření nového hybridního planetária (digitária) v prostorách Hvězdárny a planetária Brno – říjen 2013 (www.hvezdarna.cz)

Turistické objekty v Brně zpřístupněné v průběhu roku 2012

  • Zrekonstruovaná vila Tugendhat (www.tugendhat.eu)
  • Kostnice pod kostelem sv. Jakuba – součást Brněnského podzemí (www.ticbrno.cz)
  • Zrekonstruovaná Stará radnice (www.ticbrno.cz)

Turistické atraktivity Brna slavící v roce 2013 významné výročí

  • Hrad Veveří – 800 let od první zmínky (www.veveri.cz)
  • Augustiniánské opatství na Starém Brně – 690 let od založení kláštera a baziliky královnou Eliškou Rejčkou (www.opatbrno.cz)
  • Zoologická zahrada města Brna – 60 let od založení (www.zoobrno.cz)

Loňský ročník veletrhů GO a REGIONTOUR navštívilo téměř 30 tisíc návštěvníků. Zahraniční návštěvníci přijeli z 12 zemí. Své produkty a služby zde představily vystavující subjekty z 20 zemí. Veletrhy GO a REGIONTOUR 2012 obsadily výstavní plochu přes 10 000 m2.

Zdroj: MMB, ilustrační foto: Leo Gabsdiel


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...