Brno spustilo web, na kterém najdou řidiči aktuální dopravní uzavírky

Brno, 5. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Brno v pondělí spustilo webovou aplikaci, která informuje veřejnost o aktuálních dopravních uzavírkách v jihomoravské metropoli. V pondělí to řekl první náměstek brněnského primátora Robert Kotzian (ODS).

Dopravni-zacpa-02

Na webových stránkách lidé najdou tři vrstvy informací. "Kromě dat Národního dopravního informačního centra se lidem zobrazí také informace o uzavírkách od silničních správních úřadů a také informace o plánovaných výkopech a výlukách, které organizuje magistrát," řekl Kotzian. Dlouho připravovaný web kromě mapování uzavírek informuje Brňany také o předpokládané délce jejich trvání.

Aplikaci, která není zatím dostupná takzvaným chytrým telefonům ani mobilním navigačním systémům, spustil magistrát v pondělí do zkušebního provozu. "Ostrý start plánujeme na 1. prosinec," řekl Kotzian.

Webové rozhraní lze spustit na adresách www.uzavirky.brno.cz nebo www.brno.cz/uzavirky

Jiří Nováček

Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.