Brněnský magistrát koupí od Němců společnost Veletrhy Brno

Brno, 9. října 2012 (MEDIAFAX) - Statutární město Brno koupí od společnosti Messe Düsseldorf společnost Veletrhy Brno. V úterý o tom rozhodlo drtivou většinou hlasů městské zastupitelstvo. Zastupitelstvo schválilo 42 hlasy záměr magistrátu na zvýšení majetkového podílu statutárního města Brna ve společnosti Veletrhy Brno nabytím 61 procent akcií společnosti. Kontrolní balík koupí město od společnosti Messe Düsseldorf GmbH.

BVV2

O podmínkách transakce bude ale město ještě jednat. Zastupitelé rozhodli, že smluvní dokumentaci mezi městem a Messe Düsseldorf prověří odborníci, majetkový podíl pak ocení odborná firma.

Zastupitelé nicméně zároveň rozhodli o zahájení jednání s financujícími bankami o možnosti splacení akcionářské půjčky poskytnuté Messe Düsseldorf společnosti veletrhy Brno včetně úroků.

Nominální cena akcií německé společnosti je 767,5 milionu korun, magistrát má na ně předkupní právo.

Proti záměru města koupit kontrolní balík v jedné z nejvýznamnějších brněnských firem, zvedlo ruku šest zastupitelů, jeden se zdržel hlasování. Brno nyní vlastní 34 procent akcií Veletrhů, pět procent připadá na drobné akcionáře.

Jiří Nováček

Související články:

Komentáře 

 
+3 #2 Josef Sedlák 2012-10-10 09:09
Členové zastupitalstva by ZÁSADNĚ neměli rozhodovat o tom, co koupí za NAŠE peníze a kolik NÁM tím nadělají dluhů do budoucna. Nechť si koupí za svoje peníze od Messe Düsseldorf akcie a to za stejných podmínek jak pro zastupitele, tak pro občany.
A již dnes vyhlížená teplá místečka ve správní radě (radách)? Jednině když se bude jednat o držitele akcií, třeba dle jejich počtu. Jen OSOBNÍ finanční účast zastupitelů bude zárukou, že naše peníze zase neprošustrují.
J.Sedlák, Brno
 
 
+3 #1 Mariana Antonická 2012-10-09 17:29
Proč ho město prodávalo? To taky bylo slávy.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...