Stamilionová rekonstrukce Pionýrské ulice skončila, nový asfalt sníží v centru hluk

Brno, 1. října 2012 (MEDIAFAX) - V pondělí 1. října se po 15 měsících oprav první řidiči projeli po zbrusu nové Pionýrské ulici, jedné z centrálních dopravních tepen města. Celková oprava silnice mezi Lužáneckým parkem a Lidickou ulicí přišla městský rozpočet na 117,3 milionu korun, řekl již dříve primátor Roman Onderka (ČSSD).

ulice-pionyrska-brno-otevrena

"Dopravní komplikace tak pro brněnské řidiče končí," řekl primátor. Silničáři podle něj použili při opravách vozovky novou technologii výroby asfaltu, který by měl přinést snížení hluku. Kromě vozovky a chodníků dělníci v Pionýrské ulici kompletně zrekonstruovali i kanalizační stoky, vodovod a veřejné osvětlení. V úseku dlouhém 350 metrů přeložili také trakční vedení pro trolejbusy a další kabelové sítě.

Po zahájení provozu Královopolského tunelu se tak v pondělí brněnští řidiči dočkají dalšího ulehčení průjezdu městem. Více než rok trvající uzavírka sice znepříjemnila řidičům život, podle Onderky ale byla nutným opatřením. Provoz po této ulici by měl být nyní plynulejší a méně hlučný.

Bezprostředně po pondělním otevření Pionýrské chystá magistrát generální opravu další z důležitých městských tepen, Třídy Milady Horákové. Silnice, která přivádí do centra Brna dopravu z Černých Polí a severních předměstí, se bude podle Onderky opravovat v úseku od Koliště po Durďákovu ulici.

Na základě komplikací, které vznikly v souvislosti s uzavírkou Pionýrské, začal magistrát zároveň připravovat projekt evidence dopravních uzavírek na internetu. "Jeho spuštění lze očekávat do konce tohoto roku," řekl Mediafaxu první náměstek primátora Robert Kotzian (ODS).

Jiří Nováček, foto: MMB

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...