Drogová ghetta v centru Brna jsou plná heroinu, žádají si neodkladnou pozornost

Brno, 25. září 2012 (MEDIAFAX) - Závěry analýz pracovní skupiny prevence kriminality ukazují, že v centru Brna se rozšiřují sociálně vyloučené lokality, pro které je charakteristická vysoká koncentrace uživatelů tvrdých drog, zejména heroinu. V úterý to řekl člen pracovní skupiny prevence kriminality Zdeněk Dufek (ČSSD). Situace, na jejíž nebezpečí upozorňují také neziskové organizace, byla předmětem posledního zasedání jihomoravského zastupitelstva. "Nad řešením situace se sejde panel odborníků," řekl Dufek.

heroin250

Poslední zářijové zasedání krajského zastupitelstva rozhodlo o vyplacení zbývající části peněz na podporu neziskových organizací pracujících v oblasti protidrogové politiky. Jihomoravský kraj se tak podle Dufka stal jedinou institucí, která meziročně nesnižuje své příspěvky do této oblasti. "Celkově letos z rozpočtu kraje vyplatíme na financování aktivit drogové prevence devět milionů korun,“ upřesnil Dufek.

V letech 2009 a 2010 přitom kraj podle Dufka vydal na protidrogovou prevenci vždy 8,5 milionu korun; loni a letos podporu protinarkotických organizací zvedl na devět milionů korun.

Z hlediska lokalit ohrožených počtem uživatelů drog je podle odborníků významný především střed města Brna. Krajská pracovní skupina prevence kriminality proto k problému svolala na 2. října kulatý stůl, kde budou diskutovat odborníci na tuto problematiku o možnostech řešení problému.

"Pozvali jsme zástupce policie, městské policie, dotčených městských částí a neziskových organizací, které se věnují protidrogové problematice," vypočítal Dufek.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...