Rekonstrukce kolejí na Mendlově náměstí skončí o osm dní dříve

Brno, 9. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Výluka na Mendlově náměstí, která měla trvat do konce srpna, skončí o osm dní dříve. Díky dobře naplánovaným stavebním pracím se nám podařilo posunout termín ukončení na 23. srpna, informoval ve čtvrtek ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB) Miloš Havránek.

silnicari-rekonstrukce-koleji-a-vozovky

Ukončení významné, ale časově náročné rekonstrukce kolejí na Mendlově náměstí bylo v plánu na 31. srpna. "Termín výluky jsme posunuli díky dobře naplánovaným stavebním pracím a výborné komunikaci s Dopravními stavbami Brno," vysvětlil Havránek.

Zkrácení termínu uzavírky strategického dopravního uzlu zjednoduší mimo jiné dopravu návštěvníků Automotodromu Brno na největší motoristickou akci roku. "Mendlovo náměstí je výchozí zastávkou pro autobusy, které budou přepravovat návštěvníky Grand Prix silničních motocyklů od pátku 24. do neděle 26. srpna. Proto je předčasné ukončení výluky výhodné i z tohoto pohledu," vysvětlil vedoucí dopravního odboru DPMB Jan Seitl.

I když cestující Mendlovým náměstím projedou, stavební práce budou pokračovat ve smyčce. "Nebudou mít ale vliv na dopravu," dodal Seitl.

Změny v jízdním řádu kvůli rekonstrukci kolejového trojúhelníku se dotkly tramvajových linek 1, 2, 3, 5, 6 a 11, linka číslo 7 je přes prázdniny mimo provoz. "Tramvaje však mohly přijet co nejblíže k Mendlovu náměstí, a tak nebylo třeba zavádět náhradní autobusovou dopravu. Linku 1 směrem do Bystrce nahradila linka x1. Autobusů ani trolejbusů se výluka netýkala.," vysvětlila mluvčí DPMB Linda Škrancová.

Doplnila, že v plánovaném termínu skončí dvě prázdninové výluky v ulici Dornych a Pálavském náměstí a v sídlišti Vinohrady, kde vozidla MHD začnou jezdit od 1. září.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...