Hudebníci sebrali na záchranu brněnské Flédy 18 452 podpisů

Brno, 5. června 2012 (MEDIAFAX) - Petiční archy s 18 452 podpisy žádající zachování hudebního klubu Fléda odevzdají ve středu před zasedáním městské rady brněnskému primátorovi Romanu Onderkovi (ČSSD) příznivci kultury. V úterý to řekla mluvčí občanské iniciativy Andrea Vojtěchovská.

podpis2-250

Mezi petenty na podporu Flédy nechybějí ani známé osobnosti kulturního života. Mezi posledními se za nejstarší hudební klub v Brně postavili držitelé Oscara za hudbu k filmu Once Markéta Irglová a Glen Hansard.

Brněnští radní budou o sporné vyhlášce upravující kvůli hluku provozní dobu některých restauračních zařízení v Brně-Králově Poli jednat právě ve středu. V úterý 19. června pak bude celou věc s konečnou platností rozhodovat zasedání městského zastupitelstva.

Podepsané petiční archy aktivisté odevzdají kromě primátora také jeho prvnímu náměstkovi Robertu Kotzianovi (ODS) a představitelům všech politických klubů zastoupených v zastupitelstvu. "Zároveň s petičními archy předáme radním průvodní dopis, ve kterém předkládáme důvody proč si myslíme, aby představitele politických stran novelizaci vyhlášky o veřejné produkci nepřijali. Ta by totiž fakticky Flédu zlikvidovala," řekla Vojtěchovská.

Primátor Roman Onderka v této souvislosti řekl, že podle jeho názoru se novela vyhlášky provozu Flédy nijak nedotkne. Klub je totiž zkolaudován nikoliv jako provozovna veřejného stravování, ale jako kinosál. "Fléda podle mne vyhláškou ohrožena není. Kdo to chce slyšet, tak to znovu opakuji. Kdo to slyšet nechce, tak bude dále šířit nesmysly," řekl primátor.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...