Brněnští katolíci se sejdou v kostelích na půlnočních děkovných mších

Brno, 31. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Brněnští věřící se mohou v sobotu zúčastnit děkovných mší svatých na ukončení občanského roku. Uvedla to mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová. "Brněnský biskup Vojtěch Cikrle bude sloužit děkovnou mši od 16 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně," řekla Jandlová. Podle ní odslouží kněží odpoledne bohoslužby také ve všech ostatních brněnských kostelích. V řadě z nich pak katolíci přivítají modlitbami i příchod nového roku.

Katedrala-sv-petra-a-pavla-brno-petrov

Takzvané novoroční bohoslužby mají v Brně podle Jandlové mnohaletou tradici. "Věřící se v několika brněnských kostelích sejdou, aby poděkovali za všechny milosti a dary uplynulého roku a s nadějí poprosí o čas, který jim nabídne nový rok," řekla Jandlová.

Děkanský kostel sv. Jakuba na Jakubském náměstí se otevře ve 22.30 pro modlitby, na které ve 23.15 naváže slavnostní bohoslužba. Celebrovat ji bude kanovník Královské stoliční kapituly sv. Petra a Pavla a brněnský děkan Václav Slouk. "Přesně o půlnoci zakončí duchovní část setkání novoroční požehnání," řekla biskupská mluvčí.

Věřící se sejdou k modlitbám a adoracím také v kostele sv. Vavřince v Brně-Řečkovicích, v Zábrdovicích nebo v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Židenicích. Mše zde začnou vždy v 17 hodin, hodinu před půlnocí se pak uskuteční adorace zakončená "novoroční" bohoslužbou.

Jiří Nováček

Související články: