Koncepce rozvoje sportu v Brně má ukázat nový směr

Brno, 6. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Město Brno zpracovalo koncepci rozvoje sportu na příštích pět let. V úterý to řekl primátor Roman Onderka (ČSSD). Radniční koncepce má podle primátora ukázat nový směr a potřeby sportu v Brně. "Poslední dva roky se nesou ve znamení prudkého nárůstu investic do oblasti sportu. Souvisejí zejména s rekonstrukcí haly Rondo a s výstavbou nového akvaparku v Kohoutovicích," řekl Onderka. Dodal, že magistrát do sportu investoval i prostřednictvím nákupů zadlužených objektů haly Morenda a plaveckého stadionu za Lužánkami od konkurzních správců.

KajotArena250

Podle náměstkyně primátora Jany Bohuňovské (ODS) je v Brně v současnosti 56 167 registrovaných sportovců, z toho asi 38 tisíc dospělých. Svou činnost vyvíjejí ve 436 jednotách a klubech v 77 sportovních odvětvích. Magistrát na ně v posledním období vydává něco málo přes dvě procenta rozpočtu.

Podle primátora Onderky další desítky tisíc Brňanů sportují neorganizovaně. Město si novou koncepcí sportu dalo za cíl vyčíslit počet sportujících obyvatel v Brně a zároveň chce zhodnotit současný stav sportovišť. "Rádi bychom analyzovali i finanční zdroje podporující sportovní činnost v oblasti organizované či neorganizované tělovýchovy a stanovili si konkrétní cíle a záměry při podpoře vrcholového, výkonnostního i rekreačního sportování," řekl Onderka.

Statutární město Brno podle primátora každý rok pro sport vyčleňuje ve svém rozpočtu finanční prostředky v oblasti provozních i kapitálových výdajů. V uplynulých pěti letech se podpora sportu se zvýšila v obou oblastech výdajů. V roce 2005 podporovalo Brno sport částkou 9 579 588 korun, v roce 2010 dostali sportovci 11 065 923 korun.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kajot Arena, kajotarena.cz

Související články: