Masarykova univerzita chystá největší pracovní veletrh pro studenty na Moravě

Brno, 2. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Nabídku pracovních příležitostí, ale i témata diplomových prací, stáže nebo odborné praxe nabídne studentům a absolventům vysokých škol veletrh JobChallenge. V Brně ve Wannieck Gallery jej 9. listopadu uspořádá Masarykova univerzita, řekla ve středu mluvčí školy Tereza Fojtová. Letos poprvé se na přípravě veletrhu, který je největší akcí svého druhu na Moravě, podílely také další dvě vysoké školy – Vysoké učení technické v Brně a Mendelova univerzita.

Studenti-v-lavici-vysokoskolaci

"Pro studenty a absolventy na Moravě podobně rozsáhlý veletrh práce žádná vysoká škola neorganizuje, a tak očekáváme více než dva tisíce návštěvníků. Zváni jsou studenti a absolventi všech vysokých škol," uvedla organizátorka Eliška Gončarová.

O veletrh mají tradičně velký zájem návštěvníci z řad studentů a letos se také zdvojnásobil počet vystavujících firem. Pracovní příležitosti z nejrůznějších oborů letos nabídne přes 70 společností z komerční, neziskové i státní sféry z Česka i ze zahraničí. "Návštěvníci se mohou těšit na konkrétní nabídky pozic od lékařů, přes technicky zaměřené posty až po finanční analytiky," doplnila Gončarová. Kromě nabídek práce mohou studenti zkonzultovat téma své budoucí diplomové práce, stáž či odbornou praxi.

Doprovodný program se zaměří na úspěšný start podnikání nebo na osobnostní rozvoj, nabídne také workshop, který studenty provede výběrovým řízením. Pracovněprávní poradenství poskytne stánek úřadu práce, se zkušenostmi ze zahraničí pomůže služba Eures, která sdružuje všechny státy Evropské unie. Novinkou je prezentace projektů, které nabídnou práci na univerzitách.

Veletrh se uskuteční ve Vaňkovce ve středu 9. listopadu od 9.00 do 17.00, vstup pro studenty je podle Fojtové zdarma.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...