Kolony blokují dálnici D1 na výjezdu z Prahy již třetí den

Praha/Brno, 29. října 2011 (MEDIAFAX) - Řidiči musí i v sobotu dopoledne na výjezdu z Prahy po dálnici D1 počítat s výrazným zpožděním, provoz směrem na Brno již třetí den blokují několikakilometrové kolony. Příčinou je zúžení vozovky na jeden pruh, sdělil operační důstojník policie. Řidiči prakticky stojí v koloně před zúžením na 18. kilometru, kolona po 9. hodině dosahovala délky čtyř kilometrů. Dálnice je ucpaná již od čtvrtka, kdy první řidiči vyrazili na prodloužený předdušičkový víkend - stavbaři ale právě na tuto dobu naplánovali opravu povrchu vozovky.

Automobil-zpetne-zrcatko.pg

"Ve čtvrtek byla přitom dálnice průjezdná dvěma pruhy, v pátek byl uzavřen další," upozornil policista. V jednom pruhu musí řidiči absolvovat tříkilometrový úsek mezi 18. a 21. kilometrem. Uzavírka by podle dopravních serverů měla trvat do nedělního večera.

Dopravní kolaps ještě zhoršují nehody, řidiči je nemají v místě zúžení šanci objet. V pátek večer dálnici dokonce zcela uzavřela srážka osobního vozu s kamionem, při které se zranili tři lidé.

Jan Martinec

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...