Policie uzavřela u Brna kvůli hořícímu kamionu dálnici směrem na Prahu

Brno, 2. března 2012 (MEDIAFAX) - Policie v pátek odpoledne uzavřela u Brna na 198. kilometru dálnici D1 ve směru na Prahu. Provoz tam na víc než šest hodin zcela zablokoval hořící kamion převážející sýry, poškozena byla i vozovka, řekla policejní mluvčí Petra Vedrová. Vůz začal hořet krátce po půl čtvrté odpoledne; plameny z pneumatiky následně přeskočily i na další části vozu. Oheň se hasičům podařilo lokalizovat před 17. hodinou.

pozar-d1

Kvůli nehodě zůstal zablokovaný pravý i levý jízdní pruh. Policisté ve směru na Prahu odkláněli auta na 201. kilometru, zpět na dálnici mohli řidiči najet na 196. kilometru. "Na místě odklízí následky nehody odtahová služba. Poté bude provoz obnoven v plném rozsahu," sdělila po 19. hodině Vedrová.

Náklad i kamion se hasičům podařilo odklidit po 20. hodině. Situaci ale zkomplikoval stav vozovky po požáru, když se drolil povrch dálnice. Na místo přijel technik ze správy a údržby dálnic, aby stav silnice posoudil. Na základě jeho rozhodnutí policisté kolem 22. hodiny pustili provoz v pravém i levém jízdním pruhu. Uzavřený zůstal jen pruh odstavný, seškvařený povrch vozovky zde začnou cestáři opravovat v sobotu ráno.

Kolony vozidel se vytvářely i v opačném směru na Vyškov. Situaci tam navíc v podvečer zkomplikovala na 201. kilometru i hromadná nehoda šesti vozidel. "Obešla se bez zranění, průjezdný je však jen pravý jízdní pruh. Dopravu tam řídí policie," doplnila mluvčí.

Jiří Nováček, Zdeněk Matyáš, foto: HZS JMK


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...