Řidiče auta přemohl na D1 mikrospánek, skončil v brněnské nemocnici

Velký Beranov, 24. července 2012 (MEDIAFAX) - Mikrospánek se podepsal pod pondělní nehodu řidiče Škody Octavia na 162. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Vůz přejel krajnici a na travnatém svahu se třikrát otočil kolem své osy, zraněného řidiče převezli záchranáři do brněnské nemocnice, uvedla v úterý policejní mluvčí Dana Čírtková.

Automobil-zpetne-zrcatko.pg

K nehodě došlo v pondělí krátce před půlnocí. "Šestapadesátiletý řidič jel s osobním vozidlem v pravém jízdním pruhu, zřejmě se plně nevěnoval řízení svého vozidla. Přepadl ho mikrospánek, s vozidlem přejel přes krajnici a opustil vpravo těleso dálnice. Poté vozidlo sjelo do travnatého příkopu a narazilo pravou přední částí vozidla do travnatého svahu. Po nárazu se auto od travnatého svahu odrazilo a asi třikrát otočilo kolem své osy," popsala událost Čírtková.

Zraněného řidiče převezli záchranáři do nemocnice v Brně – Bohunicích. "Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Při nehodě vznikla škoda ve výši 100 000 korun. Další okolnost i dopravní nehody vyšetřují policisté z Dálničního oddělení ve Velkém Beranově," dodala mluvčí.

Policisté z Dálničního oddělení ve Velkém Beranově vyšetřovali od začátku letošního roku do 23. července celkem 309 dopravních nehod, při kterých byla jedna osoba usmrcena, tři utrpěly těžké zranění a dalších 68 osob bylo zraněno lehce. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech a ostatním majetku přesáhla částku tří milionu korun. Při třech dopravních nehodách policisté zjistili, že řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu.

Zdeněk Matyáš

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...