Při srážce dvou aut se v Brně zranilo pět lidí

Brno, 13. září 2012 (MEDIAFAX) - Dvě osobní auta se srazila u výjezdu z nákupního centra Avion v Brně. Srážka zablokovala most přes dálnici D2, informoval ve čtvrtek mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Střet nastal ve středu. "Na mokré vozovce se v zatáčce střetly vozy Kia Soul a Ford Fiesta," uvedl Haid.

Nehoda-a-policista

Podle něj se v autě Kia zranila čtyřčlenná posádka složená z šestačtyřicetiletého řidiče, dvou dvaačtyřicetiletých žen a čtrnáctileté dívky. V nemocnici skončila i třiatřicetiletá řidička Fordu.

Hasiči zajistili místo nehody a zabezpečili havarovaná vozidla proti případnému požáru. Sorbentem zabránili, aby vyteklé provozní kapaliny unikly z mostu na dálnici. "Po dobu zásahu policie odkláněla dopravu," dodal Haid.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...