Při havárii na křížení dálnic u Brna zahynul řidič osobního auta

Brno, 17. července 2012 (MEDIAFAX) - Po havárii na křížení dálnic D1 a D2 u Brna zahynul v úterý řidič osobního auta. Na sjezdu z dálničního přivaděče havaroval a dostal se s autem mimo vozovku, řekl mluvčí hasičů Jaroslav Haid. Hasiči šoféra vystříhávali dvě hodiny, oživili jej, v nemocnici ale muž zakrátko zemřel.

Kriz-kristus

"Zranění muže nebyla slučitelná s životem," řekla mluvčí Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích Anna Mrázová. Řidič podle ní zemřel v okamžiku příjezdu na kliniku.

Hasiči a záchranáři bojovali o život zraněného takřka dvě hodiny. "Muže jsem museli z vraku složitě vyprošťovat pomocí hydraulických rozpěr," řekl mluví hasičů Haid. Zdravotníkům se pak podařilo šoféra nakrátko oživit. Do nemocnice převezli záchranáři také spolujezdkyni - ta narozdíl od muže nehodu přežila. Příčiny havárie vyšetřují policisté.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.