D1 směrem na Brno je již průjezdná, nejsou hlášeny žádné mimořádné události

Praha, 27. října 2011 (MEDIAFAX) - Kvůli opravě části komunikace na 18. kilometru D1 směrem na Brno a zvýšenému provozu před prodlouženým víkendem se na dálnici vytvořila ve čtvrtek odpoledne stojící kolona vozidel. Zpočátku se pomalu hýbala, později už nikoliv, informoval Mediafax policista z dálničního oddělení v Mirošovicích. Podle odhadů kolona stojících vozidel přesáhla délku patnácti kilometrů. "Není vyloučeno, že bude ještě delší," poznamenal operační důstojník.

dalnice_kamion250

Dopravní policie proto řidičům doporučuje odložit cestu na zmíněnou komunikaci na pozdější dobu. "Nelze zvolit ani objízdnou trasu po takzvané staré benešovské komunikaci, kde začala být situace obdobná," řekl policista.

Naději, že se kolony dají do pohybu, řidičům skýtala zhruba 19. hodina, kdy by technika silničářů, opravujících část komunikace mezi 18 až 21 kilometrem, měla z dálnice odjet. Řidiči si ale budou muset na klidnou jízdu počkat. "Dopravu ve směru na Brno zkomplikovala po devatenácté hodině další dopravní nehoda. Na patnáctém kilometru se střetl autobus s osobním vozidlem. Nehoda se obešla bez zranění, ale kolony zůstaly," dodal policista.

Dopravní zácpa odpoledne vznikla už i na části Pražského okruhu, konkrétně u odbočky na Modletice. "Následný nájezd na Dobřejovice a Jesenici byl zcela neprůjezdný, tam už kolona úplně stála," řekl operační důstojník dopravní policie.

Provoz se zpomalil i na pražské Jižní spojce v obou směrech. Kolem devatenácté hodiny se srazila tři osobní vozidla na Štěrboholské radiále na výjezdu z Průmyslové ulice ve směru na Prahu 9 a na místě zůstaly dva neprůjezdné jízdní pruhy. Ve směru do centra zase havarovalo osobní auto do svodidel. Při nehodách sice nebyl nikdo zraněn, ale tvořily se dlouhé kolony.

K zprůjezdnění D1 na výjezdu z Prahy došlo až zhruba kolem půl deváté, kdy byly odstraněny následky střetu autobusu s osobním vozidlem. Přesto došlo krátce před dvaadvacátou hodinou na 44. kilometru ve směru na Brno k další nehodě tří vozidel. Dopravní situaci v tomto místě zkomplikoval fakt, že zde byl provoz zúžen do dvou jízdních pruhů. "K nehodě došlo před zúžením a v současné době je zpracovávána na zdejší součásti policie," uvedl krátce před jedenáctou hodinou večer službu konající policista z dálničního oddělení v Bernartitích. Podle jeho slov je provoz v místě nehody již bezproblémový. Ve směru na Brno tak již nejsou hlášeny žádné mimořádné události mající vliv na plynulost provozu.

Petr Štrompf, Luboš Kavka

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...