Dálnice D1 směrem na Brno je neprůjezdná, kolona už stojí

Praha, 27. října 2011 (MEDIAFAX) - Kvůli opravě části komunikace na 18. kilometru D1 směrem na Brno a zvýšenému provozu před prodlouženým víkendem se na dálnici vytvořila ve čtvrtek odpoledne stojící kolona vozidel. Ještě před chvílí se pomalu hýbala, teď už nikoliv, informoval policista z dálničního oddělení v Mirošovicích. Podle odhadů kolona stojících vozidel přesáhla délku patnácti kilometrů. "Není vyloučeno, že bude ještě delší," poznamenal operační důstojník.

dopravni-zacpa

Dopravní policie proto řidičům doporučuje odložit cestu na zmíněnou komunikaci na pozdější dobu. "Nelze zvolit ani objízdnou trasu po takzvané staré benešovské komunikaci, kde začíná být situace obdobná," řekl policista.

Naději, že se kolony dají do pohybu, řidičům skýtá zhruba 19. hodina, kdy by technika silničářů opravujících část komunikace mezi 18 až 21 kilometrem měla z dálnice odjet.

Dopravní zácpa vznikla už i na části Pražského okruhu, konkrétně u odbočky na Modletice. "Následný nájezd na Dobřejovice a Jesenici je zcela neprůjezdný, tam už kolona úplně stojí," řekl operační důstojník dopravní policie. Provoz se zpomaluje i na pražské Jižní spojce v obou směrech. "Je to odraz celkové dopravní situace," ukončil policista.

Petr Štrompf

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...