Na Hněvkovského čeká na řidiče do konce dubna výrazné dopravní omezení

Brno, 18. března 2019 - Od neděle 17. března nastalo významné dopravní omezení v jižní části Brna, na silnici I/41 v ul. Hněvkovského v úseku mezi ul. Sokolovou (silnice III/15278) a ul. Kaštanovou (silnice II/380), tedy de facto k dálnici D2. Z důvodu opravy krytu vozovky silnice I. třídy bude silnice v uvedeném úseku částečně uzavřena a provoz vždy převeden do protisměru.

ulice v noci

Celkový termín uzavírky je od neděle 17. března maximálně do neděle 21. dubna a je rozdělen do dílčích etap podle postupu stavebních prací.

Etapa I:

 • Od 17. 03. 2019 do 02. 04. 2019
 • Ve směru od ul. Sokolovy k dálnici D2 bude uzavřena pravá polovina vozovky
 • Provoz bude veden obousměrně v levé polovině vozovky
 • Ze silnice I/41 ve směru od dálnice D2 bude zakázáno levé odbočení na silnici III/15278 ul. Sokolova
 • Ze silnice II/380 (z ul. Kaštanové) bude povoleno pouze pravé odbočení na silnici I/41 (nebude povoleno levé odbočení ve směru k dálnici D2)

Etapa II:

 • Od 03. 04. 2019 do 18. 04. 2019
 • Ve směru od ul. Sokolovy k dálnici D2 bude uzavřena levá polovina vozovky s výjimkou přerušení uzavírky v části křižovatky silnic I/41 x II/380 (ul. Kaštanová)
 • Provoz bude veden obousměrně v pravé polovině vozovky
 • Ze silnice I/41 ve směru od dálnice D2 bude zakázáno levé odbočení na silnici III/15278 ul. Sokolova
 • Ze silnice II/380 (z ul. Kaštanové) bude povoleno pouze pravé odbočení na silnici I/41 (nebude povoleno levé odbočení ve směru k dálnici D2)

Etapa III:

 • Od 19. 04. 2019 do 21. 04. 2019
 • Ve směru od ul. Sokolovy k dálnici D2 bude uzavřena v části křižovatky silnic I/41 x II/380 (ul. Kaštanová) levá polovina vozovky
 • Provoz bude veden obousměrně v pravé polovině vozovky
 • Ze silnice I/41 ve směru od ul. Sokolovy k dálnici D2 bude zakázáno levé odbočení na silnici II/380 (ul. Kaštanovou)
 • Ze silnice II/380 (z ul. Kaštanové) bude povoleno jen pravé odbočení na silnici I/41 (nebude povoleno levé odbočení ve směru k dálnici D2).

Objízdná trasa pro zakázané odbočení vlevo ze silnice I/41 ul. Hněvkovského na III/15278 ul. Sokolova během I. a II. etapy bude vedena po ul. Hněvkovského (směr Mariánské nám.), dále po ul. Černovické, závlekem na Fáměrovo náměstí a zpět přes ul. Černovickou na Hněvkovského a Sokolovu.

Objízdná trasa během všech tří etap pro zakázané odbočení vlevo z II/380 ul. Kaštanová k dálnici D2 je realizována pomocí odklonu dopravy již v Brně-Tuřanech přes ul. Růžovou, dále přes Brno-Chrlice po ul. U Viaduktu a Zámecká k dálničnímu nájezdu na mimoúrovňové křižovatce (MÚK) Brno-Chrlice.

Objízdná trasa pro zakázané odbočení vlevo ze silnice I/41 ul. Hněvkovského na II/380 ul. Kaštanovou bude realizována pomocí obratu na rampách křížení dálnic D1 a D2. Signální plány světelných signalizačních zařízení (semaforů) na dotčených křižovatkách budou po dohodě se správcem (Brněnské komunikace a.s.) upraveny s ohledem na uvedené zákazy levých odbočení pro zajištění lepší (byť ne optimální) průjezdnosti opravovaného úseku silnice I/41.

Jih Brna je dopravně dlouhodobě zatížen vlakovou výlukou a realizací stavby „Tramvaj Plotní“ v úseku ulic Dornych a Zvonařka. Termín opravy silnice I. tř. byl proto konzultován s koordinátorem uzavírek ve městě Brně a byl stanoven s ohledem na další plánované akce v území (např. plánovaná oprava dálnice D1 v úseku MÚK Brno-západ a MÚK Brno-centrum či úplná uzavírka ul. Bohunické z důvodu opravy vodovodu a kanalizace).


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...