Na Vaňkově náměstí vznikne kruhový objezd

Brno, 3. června 2014 - Město Brno zahajuje rekonstrukci Vaňkova náměstí, jejímž cílem je větší bezpečnost při průjezdu danou lokalitou a zklidnění dopravy. V místě dojde k vybudování okružní křižovatky v průsečíku ulic Barvičova, Lerchova, Lipová, Tvrdého a Žlutý kopec. Stavba za více než 32 miliónů korun by měla být dokončena přibližně v listopadu.

Kruhovy objezd

Kromě zklidnění dopravy se díky kruhovému objezdu zlepší celkové dopravní uspořádání včetně parkování a zastávky MHD. „Výstavba okružní křižovatky na Vaňkově náměstí zlepší dnešní komplikovanou dopravní situaci v tomto místě. Občané zároveň získají nové místo se zelení pro odpočinkové trávení volného času,“ uvedl první náměstek primátora Robert Kotzian.

Provoz v prostoru křižovatky bude během stavby směrován pomocí přechodného dopravního značení, s případným vyznačením objízdných tras při krátkodobé úplné uzavírce pro veřejnou dopravu. Podmínkou je zachovat provoz MHD a příjezd k zástavbě do ulice Žlutý kopec. Přechodné dopravní značení bude navrženo a staveno podle možnosti a postupu prací zhotovitele. Postup prací je nutno koordinovat tak, aby výluka trolejového vedení připadla na prázdninové měsíce, kdy platí prázdninový jízdní řád a trolejbusy je možno nahradit autobusy.

Zdroj: MMB

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...