Hejtmanství a Masarykova univerzita budou spolupracovat při získávání evropských peněz

Brno, 12. září 2011 (MEDIAFAX) - Hejtman Michal Hašek a nový rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek se v pondělí setkali v prostorách brněnského sídla krajského úřadu. Jednali spolu o vzájemné spolupráci obou institucí.

hasek02

Mikuláš Bek dosud na Masarykově univerzitě působil na filozofické fakultě v ústavu hudební vědy jako prorektor pro strategii a vnější vztahy. Od září se stal novým rektorem největší moravské vysoké školy.

"Osobně jsem panu rektorovi poblahopřál k tomu, že ho prezident republiky jmenoval do funkce," řekl Hašek. "Rekapitulovali jsme pak dosavadní spolupráci v oblasti podpory vědy, výzkumu a inovací. Hovořili jsme například o spolupráci v rámci Jihomoravského inovačního centra nebo o koordinaci mezi Masarykovou univerzitou a krajem v mezinárodních aktivitách," dodal hejtman.

Bek i Hašek se zároveň shodli, že v Brně funguje nadstandardní spolupráce akademické sféry a regionální samosprávy. Oba v ní budou podle svých slov pokračovat. "Dohodli jsme se na pravidelných konzultacích mezi vedením kraje a vedením univerzity. Navázat by na to mělo v říjnu pracovní jednání Rady Jihomoravského kraje a nového vedení Masarykovy univerzity," řekl hejtman.

Hejtmanství a univerzita chtějí také sladit své kroky při získávání peněz z Evropské unie pro region i Masarykovu univerzitu v příštích deseti letech. "Kraj bude připraven plně podporovat priority univerzity. Jako hejtman a předseda Asociace krajů si uvědomuji, jak bude důležité, aby pokračovala jejich evropská podpora," prohlásil Hašek.

Jihomoravský kraj s univerzitou spolupracují v současnosti na řadě projektů, mezi nejvýznamnější patří především projekty v oblasti inovací, rozvoje vzdělání a vědy - INBIT (biotechnologický inkubátor), Moravian Science Centre Brno, multifunkční kulturně vzdělávací centrum v zámeckých jízdárnách v Lednici nebo program SoMoPro.

 

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...