V Brně začala sbírka na podporu autistů a mentálně postižených

Brno, 12. září 2011 (MEDIAFAX) - Akce cihla 2011, sbírka na podporu lidí s mentálním postižením, začala v pondělí v Brně. Sbírka se koná za pomoci dobrovolníků z brněnských škol, kteří na stanovištích prodávají cihly, řekla koordinátorka sbírky z Oblastní charity Brno Barbora Burešová.

holcicka-puzzle250

Sbírka na pěti místech jihomoravské metropole potrvá do 25. září. "Výtěžek připadne lidem s mentálním postižením a autismem v Chráněném bydlení svatého Michaela a v sociálně terapeutickém projektu s názvem Kavárna Anděl," uvedla Burešová.

Peníze poslouží na pořízení nového vybavení bytů v Chráněném bydlení, k rekonstrukci objektu bývalé fary a školy v Dolních Věstonicích se záměrem zřízení chráněného bydlení a na program Kavárna Anděl.

Stanoviště jsou v Brně na rohu ulic Panská a Masarykova, dále na rohu ulice Masarykova a Kapucínské náměstí, v obchodním domě Olympia a v obchodním domě Futurum. Poslední páté stanoviště se nachází přímo v Kavárně Anděl v ulici Gorkého, která je tréninkovým pracovištěm pro lidi s mentálním postižením.

"Důležitým cílem je také snaha nabourat bariéry mezi běžným světem a světem lidí s mentálním postižením," dodala Burešová

Chráněné bydlení sv. Michaela v Brně, jeden z podporovaných projektů ze sbírky Akce cihla, oslaví letos desetileté výročí vzniku. Při této příležitosti uspořádá 22. září Den otevřených dveří.

Akci cihla založilo před 12 lety sdružení Portus Praha. Od té doby se díky neziskovým organizacím rozšířila do více měst po celé republice. V Brně letos sbírka slaví 11. výročí.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...