Brněnští důchodci se jako první v ČR mohou přijít radit do speciální kanceláře

seniorport-brno250Brno, 6. září 2011 (MEDIAFAX) - První takzvaný Senior Point v České republice otevřel v úterý na brněnském Mendlově náměstí hejtman Michal Hašek (ČSSD). Kancelář je koncipována jako speciální informační centrum určené výhradně pro důchodce.

"Starší lidé zde obdrží komplexní informace týkající se životních potřeb seniorů ohledně bezpečnosti, sociálního systému, zdravotnictví, volnočasových aktivit, bytové problematiky a poradenství. Nechybí tady například ani bezplatný přístup na internet," řekla krajská radní Marie Cacková (KDU-ČSL).

"První Senior Point, který jsme právě otevřeli, rozhodně není poslední - budou následovat další ve všech okresních městech jižní Moravy," slíbil zároveň hejtman Hašek. Dodal, že na jižní Moravě se úřady o své důchodce snaží postarat co nejlépe. "Tak, jako jsme před několika lety zahájili projekt Rodinných pasů, stejně jsme mysleli na naše seniory - od letošního roku jsme jako první z regionů v České republice umožnili seniorům získat takzvaný Senior pas. Až dodnes jej využilo pětapadesát tisíc seniorů," zmínil se Hašek.

Podle radní Cackové se krajský úřad snaží lidem v pozdním středním věku nabídnout pomocnou ruku a otevřít jim možnosti dalšího aktivního života. "Společnost na seniory často zapomíná. Jsem ráda, že myšlenka informačního centra pro ně konečně dostala v Brně svou konkrétní podobu," dodala politička.

Jiří Nováček, foto: Jihomoravský kraj

Související články: