Brněnští důchodci se jako první v ČR mohou přijít radit do speciální kanceláře

Brno, 6. září 2011 (MEDIAFAX) - První takzvaný Senior Point v České republice otevřel v úterý na brněnském Mendlově náměstí hejtman Michal Hašek (ČSSD). Kancelář je koncipována jako speciální informační centrum určené výhradně pro důchodce.

seniorport-brno250

"Starší lidé zde obdrží komplexní informace týkající se životních potřeb seniorů ohledně bezpečnosti, sociálního systému, zdravotnictví, volnočasových aktivit, bytové problematiky a poradenství. Nechybí tady například ani bezplatný přístup na internet," řekla krajská radní Marie Cacková (KDU-ČSL).

"První Senior Point, který jsme právě otevřeli, rozhodně není poslední - budou následovat další ve všech okresních městech jižní Moravy," slíbil zároveň hejtman Hašek. Dodal, že na jižní Moravě se úřady o své důchodce snaží postarat co nejlépe. "Tak, jako jsme před několika lety zahájili projekt Rodinných pasů, stejně jsme mysleli na naše seniory - od letošního roku jsme jako první z regionů v České republice umožnili seniorům získat takzvaný Senior pas. Až dodnes jej využilo pětapadesát tisíc seniorů," zmínil se Hašek.

Podle radní Cackové se krajský úřad snaží lidem v pozdním středním věku nabídnout pomocnou ruku a otevřít jim možnosti dalšího aktivního života. "Společnost na seniory často zapomíná. Jsem ráda, že myšlenka informačního centra pro ně konečně dostala v Brně svou konkrétní podobu," dodala politička.

Jiří Nováček, foto: Jihomoravský kraj

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...