Kulturní univerzita třetího věku v Brně úspěšně odstartovala

Brno, 12. února 2013 - Kulturní univerzita třetího věku – společný projekt Hvězdárny a planetária Brno, Knihovny Jiřího Mahena v Brně, Muzea města Brna a Turistického informačního centra města Brna – úspěšně odstartovala. Zájem o ni byl enormní.

senior-ruce-na-knize

„První únorové pondělí, kdy proběhla první přednáška Kulturní univerzity třetího věku, dorazili všichni přihlášení zájemci. Zhlédli pořad Neuvěřitelné Brno, představující naše město v přírodovědných souvislostech, a pak si prohlédli celou naši budovu včetně zákulisí, kam se běžný smrtelník nepodívá. Bylo pro mě velkou ctí přivítat je osobně i v mé pracovně,“ prozradil ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek.

Přihlášky se začaly sbírat 18. ledna 2013. Všech šedesát míst bylo během několika dní zaplněno, na desítky dalších zájemců se bohužel nedostalo.

„Univerzity třetího věku jsou v nabídce několika brněnských vysokých škol, podobný projekt s názvem Senior akademie už delší dobu s úspěchem pořádá Městská policie Brno. Zájem o ně je vždy velký, poptávka převyšuje nabídku. Brněnští senioři chtějí získávat nové vědomosti nebo obohacovat ty dosavadní a je dobře, že v Brně mají tolik příležitostí,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Cílem Kulturní univerzity třetího věku je umožnit lidem nahlédnout do zákulisí alespoň malé části kulturního zázemí města Brna. Účastníci si také vyslechnou zajímavé přednášky, obdrží studijní materiály, absolventský diplom a od každé organizace hezký dárek. Projekt je určen všem milovníkům historie a brněnské kultury vůbec ve věku 50+ bez zvláštních nároků na vzdělání. Vzhledem k mimořádnému zájmu brněnské veřejnosti je velmi pravděpodobné, že se celý cyklus letos na podzim zopakuje.

Nejbližší akce Kulturní univerzity třetího věku

  • 11. února 2013 – hvězdárna, pořad Příběh Sluneční soustavy s povídáním o Měsíci
  • 18. února 2013 – hvězdárna, hvězdy pod mikroskopem s procházkou pod umělou oblohou planetária
  • 25. února 2013 – Knihovna J. Mahena, přednáška Od šlechtického paláce k moderní knihovně – brněnské knihovnictví, jak je možná neznáte

Zdroj: TiS MMB


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...