Joštova ulice otevírá, jsou zde veřejné toalety a podzemní kontejnery

Brno, 30. srpna 2011 - Jedna z významných centrálních ulic v historickém jádru města ul. Joštova je po generální opravě, která si vyžádala investici přes 340 mil. Kč a byla zahájena první etapou v lednu 2010. Novou Joštovu ulici otevře oficiálně primátor města Brna Roman Onderka ve čtvrtek 1. září 2011 v 11.00 hodin, čímž ukončí jednu z nejnáročnějších rekonstrukcí ulice v dějinách města. Součástí opravy byla rovněž instalace veřejných toalet.

01-opravy-02

Od roku 2009, kdy došlo postupně k rekonstrukci Husovy ulice, Moravského náměstí vč. ul. Běhounské, Joštovy I. a II. etapy, investovalo město za pomoci fondů EU do opravy centrální části Brna  747 mil. Kč.

„Jsem nesmírně rád, že máme za sebou tak náročnou rekonstrukci Joštovy ulice. Tím byla ukončena jedna z velkých investičních akcí. Lze říci, že centrální část města a její dopravní infrastruktura je z velké části opravena a já mohu konstatovat, že jsem hrdý na všechny pracovníky, kteří po několik let usilovali o to, aby naše město bylo zase krásné a hezké. Joštova ulice se svým čtyřřadým stromořadím k tomu jistě přispěje,“ uvedl primátor města Roman Onderka.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...