V Malomeřících budou stát výstražné cedule pro vodáky

Brno, 4. srpna 2011 - Dnes v 9 hodin ráno začali pracovníci Povodí Moravy osazovat další výstražné cedule u jezu v Maloměřicích. Jedna cedule už zde stojí od středy,  dnes přibudou další. V Brně, na Svitavě, ve spolupráci s vodáky, tak v následujících dnech dojde k osazení dvou nebezpečných jezů – v Cacovicích a Maloměřicích.

 

Jez

U každého jezu bude série 6 cedulí (vodácké značky, upozornění na nebezpečný úsek, výstražná cedule „tady končí koupání smrtí“, informace o první pomoci s údaji pro záchranáře).

Současně zde bude nainstalovna také záchranná kotva (obdoba záchranného kruhu). V budoucnu (v době větších průtoků vody, kdy to půjde dobře změřit) zde také dojde k zabetonování takzvaných pacholat, ke kterým se můžou připnout záchranáři ve chvíli, kdy se ve vodě bude někdo topit.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...