V Brně vzniknou dvě školky pro děti z Maloměřic a Obřan či Králova Pole

Brno, 13. prosince 2022 - Brněnští radní souhlasili se zpracováním investičních záměrů na vybudování dvou nových mateřských škol. Jedna se postaví v Maloměřicích a Obřanech, druhá – která bude zároveň i základní školou – v Králově Poli. Obě školy vznikají jako reakce na připravovanou výstavbu v daných lokalitách. Mateřská škola v Maloměřicích a Obřanech má mít kapacitu 100 dětí a škola v Králově Poli, jež se má skládat z 18 tříd ZŠ a 5 tříd MŠ, 540 školáků + 125 předškolních dětí.

skolka deti hracky

„Dostatečná kapacita mateřských škol je jednou z podmínek pro rozvoj městských čtvrtí. Brno se snaží kapacitní problémy řešit v předstihu, či spíše zajistit, aby ani nevznikly. Právě proto jsme dnes souhlasili se zpracováním investičních záměrů, jež mohou v budoucnu tento rozvoj usnadnit,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V Králově Poli se chystá realizace 211 rodinných domů a 485 bytů v lokalitě Sadová. Nová ZŠ a MŠ tak bude reagovat na odhadový nárůst obyvatel o téměř 7 000.

„Na návrh podoby školy v Králově Poli včetně nového centrálního veřejného prostranství a parku již byla vypsána urbanisticko-architektonická užší projektová soutěž, kterou vyhrála práce společností XTOPIX architekti a consequence forma,“ dodává radní pro oblast školství Irena Matonohová.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...