Brněnský soud potvrdil peněžitý trest pro exředitele dotací Povodí Moravy

Brno, 18. září 2012 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně v úterý potvrdil peněžitý trest ve výši 50 tisíc korun bývalému řediteli dotací Povodí Moravy Cyrilu Kopřivovi za porušení povinnosti při správě cizího majetku. Uvedla to mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. "Rozsudek nabyl právní moci," uvedla Sedláčková.

Soud-kladivko-01_thumb

Městský soud v Brně uznal v červnu Kopřivu vinným z porušování povinností při správě cizího majetku a vyměřil mu padesátitisícový trest.

Kopřiva se ocitl na trestné lavici kvůli tomu, že měl pochybit při přidělování zakázek na vyčištění Brněnské přehrady, které byly podle obžaloby předražené. Při výběrovém řízení na sběr biomasy přehrady doporučil uzavřít smlouvu na realizaci zakázky za cenu 965 tisíc korun, přestože věděl, že ji lze zrealizovat za 621 tisíc korun. Neučinil nic, aby Povodí Moravy dosáhlo výhodnější ceny a neuvědomil vedení o existenci lepší nabídky.

Muž pochybil stejným způsobem také při zakázce na provzdušnění přehrady, když doporučil uzavřít smlouvu za více než 1,8 milionů, přitom existovala možnost za 1,3 milionu korun.

Kopřivu v únoru Městský soud v Brně nejprve zprostil obžaloby, ale Krajský soud v Brně uznal odvolání státního zástupce Radka Mezlíka a vrátil případ původní instanci. Ta právě v červnu odsoudila Kopřivu k peněžitému trestu. Muži původně hrozilo pětileté vězení.

Lenka Horáková

Související články: