Kingston - velká jarní soutěž

Vandalové zapálili záchrannou podkovu na jezu v Maloměřicích

Brno, 5. dubna 2013 - Záchrannou podkovu, kterou Povodí Moravy, s.p. instalovalo na jezu v Brně - Maloměřicích, někdo o víkendu zapálil a zcela požárem zničil. "Jedná se už o několikátý útok vandalů na záchranné prvky, které Povodí Moravy instalovalo na nejnebezpečnějších jezech. I když faktická škoda je pouze 4tisíce korun, lidé by si měli uvědomit, že tato opatření slouží převážně jim samotným," uvedla mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková. Novou podkovu zajistí zástupce Českého svazu kanoistů.

Bezpečnostní záchranné prvky začalo Povodí Moravy instalovat na jezech z vlastní iniciativy v létě 2011. Podkovy z pěnového materiálu a házecí lana instalovali vodohospodáři zatím na místa, která  konzultovali s vodáky z Českého svazu kanoistů a Vodácké školy záchrany – tedy na obou březích řeky Svitavy v Brně vedle nebezpečných jezů v Maloměřicích a Cacovicích a dále na jezech v Oseku nad Bečvou a v Řepčíně.  

Záchrannou podkovu v Řepčíně ukradli zloději chvíli po její instalaci. V srpnu loňského roku zase někdo odcizil házecí lana na jezu Osek II na Přerovsku.

Foto: PMO


Související články: