Rybáři odlovili z Brněnské přehrady více jak tunu plevelných cejnů, cejnků a plotic

Brno, 30. května 2012 (MEDIAFAX) - Rybáři z Povodí Moravy odlovili z Brněnské přehrady zhruba 1200 kilogramů takzvaných bílých ryb, mezi něž patří cejni, cejnci a plotice. Snížení jejich počtu je jedním z opatření, kterými chce správce nádrže zajistit čistou vodu pro letní sezonu, zjistila ve středu agentura Mediafax. Bílé ryby totiž požírají zooplankton, který zase ve vodě hubí nežádoucí zelené řasy a sinice.

rybarska-sit

"Odlovy s pomocí elektrického agregátu se uskutečnily ve dvou dnech nedaleko Junácké louky a v okolí přítoku do nádrže," upřesnil popsal ředitel závodu Dyje Jan Moronga. Podle něj potřebují ryby pro výtěr teplé počasí a díky tropickým teplotám tak mohli rybáři jejich odlov zahájit dříve, než v minulých letech.

První den dostali rybáři z vody 800 kilogramů ryb o průměrné hmotnosti 300 gramů, druhý den pak uvazlo v sítích 400 kilogramů ryb. Největší druhové zastoupení měl cejn velký. "Nalovené ryby jsme shromažďovali v plovoucí kleci a na konci dne je zástupci Moravského rybářského svazu odvezli do jiných revírů," doplnil vedoucí útvaru rybářství Ivo Krechler.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...