Nová jeskynní sauna k poctě Moravskému krasu

Brno, 26. února 2019 – Wellness areál Infinit Maximus u brněnské přehrady se rozrůstá na plochu 7 000 m2. Unikátní venkovní saunový svět zasazený uprostřed přírody Podkomorských lesů nově doplní jedinečná saunová jeskyně s panoramatickým výhledem.

Nová jeskynní sauna k poctě Moravskému krasu 600x400

Návštěvníci mohou využít celkem 12 druhů saun, přičemž novinka – Jeskynní svatyně – nabídne teplotu 80 až 90 stupňů Celsia, vlhkost 15 až 25 % a jedinečný interiér s ručně malovanými stropy. Malby jsou inspirovány výjevy z jeskyní Moravského krasu. Kromě jeskynních maleb saunu dekorují tmavé skály, světlé lavice z afrického dřeva Abachi a saunová kamna, která simulují tradiční ohniště. Sauna s kapacitou 34 osob poskytuje také panoramatický výhled na přírodní ochlazovací jezírko. Hudebním akustickým doplňkem jsou přírodní zvuky tekoucího potoku, ptáků a jeskynních bubínků.

Síť wellness center Infinit je ojedinělý příběhy svých saun. "Jeskynní svatyně zapadá do konceptu zakopaných saun, kterým se často přezdívá 'Hobitín'. Tyto sauny v sobě snoubí prvky jižní Moravy – bylinkářství (Bylinná chýše), alchymie (Achymistův sklep), víno (vinný sklípek) a právě jeskyně," doplňuje provozní ředitelka Monika Foretová.

Pro ochlazení mohou návštěvníci kromě přírodního jezírka využít také nově vybudovanou ochlazovací zónu se sprchami, která je vytvořena ze dřeva a kamene. Tomuto zákoutí vévodí krásný ztepilý platan javorovitý. Nová jeskynní sauna je přístupná od jezírka po dřevěném mostku od Saunového dómu, největší sauny pro 90 osob, ve které pravidelně probíhají saunové ceremoniály pod taktovkou saunových mistrů a mistryň. Wellness Infinit Maximus získalo ke konci minulého roku ocenění projektu Amazing Place v kategorii Wellness & SPA roku 2018.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...