Na brněnské přehradě se uskuteční závody v Jetsurfu

Brno, 29. července 2014 – Již potřetí bude Brno hostit světový seriál závodů vodních „motorových prken". Brněnská zastávka se uskuteční 1. a 2. srpna na přehradě v TJ Rapid klubu a před zraky diváků budou bojovat také čeští závodníci v čele s Martinem Šulou, aktuálním lídrem šampionátu.

jetsurf

Jetsurf je ultralehký motorový serf poháněný dvoutaktním spalovacím motorem s maximální rychlostí 60 Km/h. Tato „motorová prkna" se vyrábí v Brně a jezdci umožňují unikátní druh pohybu po vodní hladině, který je základem adrenalinového sportu s názvem Jetsurfing. Letošní seriál závodů má čtyři zastávky. Na tu brněnskou je přihlášeno už 35 závodníků z více jak deseti zemí, kteří budou závodit na vytyčené trati z bójek. V pátek proběhnou volné a kvalifikační tréninky. V sobotu pak vyřazovací a hlavní finálový závod. Startovat bude vždy deset závodníků v každé rozjížďce.

Po Švýcarském závodě je v čele průběžného pořadí český jetsurfař Martin Šula, druhý je Flavien Neyertz z Francie a na třetím místě je opět Čech, Ivo Strouhal. O první příčky bude v sobotu bojovat také mladý motocyklový jezdec Jakub Kornfeil. Akci doprovodí také letecká show akrobatického pilota Martina Šonky.

foto: archiv FIDSM


Související články: