Složky IZS předvedou na přehradě záchranu v zimě

Brno, 22. února 2013 – Brněnská přehrada bude v sobotu 23. února dějištěm ukázky záchranných akcí, které v zimně provádí složky Integrovaného záchranného systému. Akce s názvem Záchrana v zimě láká veřejnost například na ukázku záchrany z vrtulníku, instruktáž sebezáchrany při proboření na zamrzlé vodní ploše, způsoby rozpoznání a prevence podchlazení a další. Start je naplánován na 12.00 v Loděnici TJ Lodní sporty Brno, informují oficiální stránky Fakulty sportovních studií MU.

zimni zachrana firebrno

Součástí akce budou:

 • Ukázka součinnosti IZS při záchraně při proboření do ledu, záchrana pomocí palubního jeřábu - ukázka činnosti složek IZS při proboření osob na zamrzlé vodní ploše od vyproštění do poskytnutí zdravotnické péče.
 • Ukázka vybavení a postupů HZS Jmk při záchraně z ledu nebo vody v zimním období - opakované praktické ukázky, prezentace. Stan s preventivně výchovnou činností "HASÍK", stacionární ukázka požárního vozidla.
 • Improvizované pomůcky při záchraně z ledu - sebezáchrana a improvizovaná záchrana při proboření na zamrzlé vodní ploše, házecí pomůcky.
 • Basic Life Support – jak rozpoznat, že je nutné zahájit resuscitaci a jak správně neodkladnou resuscitaci provádět.
 • Vozidlo ZZS, vrtulník LZS – komentovaná ukázka a prohlídka.
 • Podchlazení a omrzliny pro laiky – proč se člověk podchladí a proč vznikají omrzliny, jaká teplota je riziková pro vznik podchlazení a omrzlin, jaké jsou příznaky, prevence, improvizovaná první pomoc (20 - 30 min).
 • Kontrola tloušťky ledu, bezpečnost pohybu po přírodní ledové ploše - jak se provádí kontrola tloušťky ledu, jak silný led je bezpečný, jak rozpoznat riziková místa na zamrzlé vodní ploše.
 • Prevence úrazů – projekty FSpS zaměřené prevenci úrazů.
 • Doprovodný program pro děti - hry, soutěže.

Akci pořádají složky IZS ve spolupráci s Fakultou sociálních studií MU a dalšími subjekty.


(red), foto: HZS JMK


  Související články:

  upoutavka-restaurace3-FIN

  prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

  Kulturní akce v Brně

  <<  Říjen 2022  >>
   Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
         1  2
    3  4  5  6  7  8  9
  101112141516
  1718192021
  24252627282930
  31      
  Nejbližší akce
  13.10. Agadir uvádí... Moravské souzpěvy..
  22.10. ASTROVÍKEND - Dny tajemna a zdraví..