Začíná ramadán, muslimové se sejdou v centru Brna

Brno, 1. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Na první srpnový den letos připadl začátek islámského ramadánu, během kterého se brněnští muslimové sejdou v modlitebně v centru jihomoravské metropole. v pondělí o tom informoval člen brněnské muslimské komunity Lukáš Lhoťan.

 

Muslimka

Podle něj se bude během celého ramadánu konat ve škole Alfirdaus v Masarykově ulici v Brně přednáškový program. "Přednášky začnou pravidelně od 19.30," uvádí webové stránky školy.

 

Ramadán je devátý měsíc muslimského kalendáře, ve kterém drží muslimové zvláštní půst. Smyslem půstu je přiblížit se více k duchovní podstatě islámu. Během půstu se lidé zřeknou některých pozemských potřeb.

Ramadán se loni uskutečnil od 10. srpna do 8. září, letos připadl na období od 1. do 29. srpna.

Lenka Horáková

Související články:

Komentáře 

 
0 #1 Josef 2011-08-02 18:19
A proč se nesejdou u Mekky ? Ramadán v Brně je velmi neobvyklý.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...