Muslimové chtějí v Brně další mešitu

Brno, 21. února 2011 - K mešitě ve Vídeňské ulici chtějí Muslimové vybudovat v Brně ještě druhou mešitu. Ta by podle šéfa brněnských muslimů Muneeba Hassana Alrawiho mohla stát v Křenové ulici, napsal brněnský týdeník Sedmička.

 

Muslim

"Stávající mešita ve Vídeňské ulici stojí od roku 1998 a je už okoukaná," vysvětlil Alrawi s tím, že muslimové měli snahu postavit druhou mešitu již před dvěma lety, ale nedohodli se s vedením města.

Vyznavači islámu se nyní vydali po jiné cestě a jednají přímo s realitními kancelářemi. "Makléřům je jedno, co v nabízeném objektu bude," uvedl. Středem zájmu muslimů se stala budova číslo 63 v Křenové ulici, která je na prodej. "Bylo by to ideální místo, protože je v centru města," zhodnotil Alrawi.

Kdyby plán v Křenové ulici nevyšel, mají muslimové náhradní řešení. Postavit mešitu ve Vojtově ulici nebo za M-palácem, avšak výstavba by se značně prodražila kvůli tomu, že by se mešita musela vytvořit od základů nová. "Pokud do léta nebude jasno, v nouzové situaci přistavíme v mešitě na Vídeňské ulici jedno patro," dodal.

Kolik by měla výstavba nové mešity stát, zatím šéf muslimů neví. "Počítám ale, že to bude v rozmezí od 50 do 150 milionů," zakončil Alrawi.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...