Lukáš Lhoťan: Vedení českých muslimských obcí spolupracuje s teroristy

Brno, 19. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Vedoucí činitelé Ústředí muslimských obcí a Islámské nadace v Brně aktivně spolupracují s lidmi a organizacemi napojenými na islamistická hnutí a organizace evidované v protiteroristických seznamech. V úterý to řekl Lukáš Lhoťan, dlouholetý člen vedení obou muslimských sdružení.

mesitabrno250

"Po dobu svého působení v Islámské nadaci v Brně a Ústředí muslimských obcí jsem vždy tvrdě odporoval tomu, aby se tyto organizace jakýmkoliv způsobem angažovaly do problematických kauz a zahraničních záležitosti spojených s válečnými konflikty. Bohužel, nenašel jsem mezi vedením nadace a Ústředí v této věci žádnou podporu," řekl v úterý Lhoťan v rozhovoru pro agenturu Mediafax.

Vedoucí činitelé Ústředí a Nadace podle něj aktivně spolupracují s lidmi a organizacemi napojenými na islamistická hnutí a organizace evidované v protiteroristických seznamech. "Podpora těchto lidí hnutím jako je Hamas, Muslimské bratrstvo a podobně, je víc než znepokojující. Tito lidé ale svou činností nejsou nijak znepokojeni, protože předpokládají, že jejich kontakty s pracovníky českých bezpečnostních složek i některými politiky jim zaručují dostatečnou ochranu," řekl Lhoťan.

Zřejmě nejznámější český muslimský konvertita Lhoťan v této souvislosti poukázal na údajnou spoluúčast předsedy Ústředí muslimských obcí Muniba Hasana Alrawiho na přípravě takzvané Flotily svobody v roce 2010. "Během plavby této flotily se odehrál incident, při kterém zahynulo několik protiizraelských aktivistů a bylo raněno několik izraelských vojáků. A celá kauza pak vedla k nárůstu antisemitských nálad mezi širokou muslimskou veřejností v Evropě a muslimském světě," řekl Lhoťan.

Plavby se podle Lhoťana zúčastnil i štáb České televize. "Osobně jsem byl na konci loňského září přítomen setkání v brněnské mešitě, kam pozval Munib Hasan Alrawi jednoho z českých televizních účastníků plavby. Během rozhovoru Munib Hasan Alrawi nepokrytě přiznal, že udržuje kontakty s tureckou organizaci Foundation for Human Rights and Freedoms and Humanitarian Reliéf, která je jedním z hlavních organizátorů celé flotily," řekl Lhoťan.

Zmíněnou organizaci přitom označily bezpečnostní služby Izraele a USA za napojenou na radikální islamisty a teroristy včetně Hamasu. Americké ministerstvo financí tuto organizaci také zařadilo na seznam podezřelých z financování terorismu. Zpráva amerického Kongresu o spolku referuje obdobně a v podobném duchu se o ní vyjadřuje i francouzský soudce Jean-Louis Bruguière, zabývající se procesy s teroristy.

Munib Hasan Alrawi nyní podle Lhoťana začal své konkurenty v české muslimské komunitě obviňovat z radikalismu. "Sám se však stýká s radikály. Považuji proto za svou povinnost občana naši země poukázat na tuto licoměrnost," prohlásil Lhoťan. Podle něj se v muslimské komunitě v Česku odehrává řada dramatických změn. "Islám je zde v České republice prosazován islámskými nadacemi jako politická ideologie a ne jako náboženství," řekl Lhoťan.

Český muslimský aktivista zároveň upozornil i na údajné zapojení představitelů obou nejvýznamnějších nadací do podpory islamistů proti spojencům Česka. "Tato politika dělá z českých muslimů v očích mnoha obyvatel a politiků předmět možného ohrožení pro naši zemi," prohlásil Lhoťan. Zdůraznil, že sami muslimové se tak podílejí paradoxně na růstu protiislámských tendencí ve společnosti.

Jiří Nováček

Související články:

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
101112141516
1718192021
24252627282930
31      
Nejbližší akce
13.10. Agadir uvádí... Moravské souzpěvy..
22.10. ASTROVÍKEND - Dny tajemna a zdraví..