Kraj získal dotaci na rekonstrukci brněnské Löw-Beerovy vily

Brno, 11. července 2011 - Dotace ve výši 47 milionů korun z Regionálního operačního programu Jihovýchod umožní rekonstrukci secesní Löw-Beerovy vily na ulici Drobného v Brně. Financování projektu podpořil Výbor Regionální rady.

vila-Low

Löw-Beerova vila doplní portfolio zpřístupněných památkových objektů moderní architektury v Brně. Díky dotaci z ROP Jihovýchod vznikne expozice počátků moderní architektury. Objekt získá podobu, jakou měl v době, kdy v ní rodina žila. Návštěvníci projdou okruhy zaměřené na historii rodiny Löw-Beerů a Tugendhatových, práci architekta Ludwiga Mies van der Rohe nebo na život v secesních vilách a styl bydlení tohoto období. V zrekonstruované vile bude k dispozici knihovna s čítárnou i výstavní prostor pro doprovodné akce a muzejní programy. Počítá se také s obnovou zahrady a uvažuje se také o jejím propojení s vilou Tugendhat.

Původně secesní vilu koupil Alfréd Löw-Beer v roce 1913 od dědiců továrníka Moritze Fuhrmanna na tehdejší ulici Sadová. Horní část pozemku přiléhající k ulici Černopolní daroval Alfréd své dceři Grétě, která se vdala za Fritze Tugendhata. Manželé zde pak postavili světoznámou funkcionalistickou vilu.

V oblasti podpory rozvoje cestovního ruchu schválil Výbor Regionální rady ještě dalších 15 projektů jak na jižní Moravě, tak i Vysočině. ZOO Brno získala finance na vybudování expozice orlů a klokanů, ve Znojmě se brzy budeme moci projít podzemím a v Mikulčicích vznikne nový archeopark. Schválená dotace pro 16 projektů dosáhla částky 342 milionů korun.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...