Rodiče požadují odvolání ředitele Masarykovy ZŠ

Brno, 23. června 2011 (MEDIAFAX) - Nespokojení rodiče si přišli ve středu odpoledne stěžovat na ředitele židenické Masarykovy základní školy Romana Skočovského na 6. zasedání Zastupitelstva městské části Brno-Židenice. Rodiče sepsali petici, nelíbí se jim, že řada učitelů na škole skončí.

 

rodice

Pane Skočovský, už to odpískejte. Pane řediteli, střídáme. Podporujeme své učitele. S takovými a mnoha dalšími transparenty přišli na zasedání zastupitelstva učitelé a rodiče žáků Masarykovy základní školy v Brně-Židenicích. Rodičům se nelíbí, že jeho přičiněním opustilo či opustí školu řada pedagogů.

 

"O pololetí opustil školu zástupce ředitele. Po něm přišla o místo ekonomka, která se vrátila z dovolené a dozvěděla se, že bylo zrušeno její pracovní místo. Postupně přišli o práci další učitelé, kterým nebyla prodloužena smlouva. Vše vygradovalo peticí za odvolání ředitele Skočovského, kterou Radě městské části Brno-Židenice předložili rodiče žáků," vysvětlil počátky sporu místostarosta Židenic Karel Bernášek (ČSSD).

Podle něj ve škole skončila asi čtvrtina zaměstnanců, se kterými už ředitel nepočítá. MČ Židenice podala návrh na odvolání Skočovského Radě města Brna. "Měli jsme podezření na nesprávné zacházení s penězi, a proto si počkáme na výsledky kontroly z kraje a magistrátu a také na závěr školní inspekce a inspekce práce. Na základě toho podáme radě důvody, kvůli kterým by měla ředitele odvolat, nebo jej na místě ponechat," sdělil Bernášek.

Ten řekl, že problematika Masarykovy základní školy zaplňuje 30 až 40 procent jeho pracovní náplně. "Rodiče se na mě obrací, že s nimi ředitel nekomunikuje," uvedl.
Ředitel se na zastupitelstvu bránil, že neprodloužit někomu smlouvu není nic špatného. "Na škole jsem pět let a nikdy nebyla žádná výtka. Snažím se pracovat s vervou. A kdo znal školu před únorem roku 2006, tak ať soudí," poukázal Skočovský na dobu, kdy škola bojovala o zachování.

Rodiče jsou však nespokojení a vyzývají ředitele, aby odstoupil. "Kvalita učitelského sboru byla důvodem, proč jsme děti na tuto školu dávali. Nyní to mezi učiteli vře. Mají pocit, že je jim vyhrožováno, což se odráží na jejich práci. Úroveň výuky klesá a to jako rodiče nechceme. Pan ředitel nejenže porušoval rozpočtová pravidla, ale selhal v lidské oblasti. Není možné, aby učitele terorizoval a oni se strachem odešli. Vyučujícím hrozí výpovědí, dává jim vytýkající dopisy, ale tak se problémy neřeší. Měl by být odvolaný," vystoupil před zaplněnou Kapitulní síní Vojenské nemocnice v Brně Kamil Janásek, jehož dcera chodí do druhé třídy Masarykovy ZŠ.

(Ke zprávě vydává agentura Mediafax foto)
.

 

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...