Líšeň otevřela nový Family Point pro přátelská setkávání rodin s dětmi

Brno, 30. června 2011 (MEDIAFAX) - V Brně-Líšni otevřeli ve středu tamní salesiáni nový Family Point, místo, kde mohou lidé bezplatně přebalit nebo nakojit děti, případně jim ohřát stravu. Uvedl to ředitel Salesiánského střediska mládeže Josef Mendel.

 

pestouni

"Kromě Líšně tak získaly nové zázemí pro rodiny i Kohoutovice a Královo Pole," řekl Mendel. Aktuálně tak v Brně rodinám slouží již 24 podobných center.

 

"Líšeňský Family Point bude sloužit rodičům, kteří se účastní programů Saleska, ale například i babičkám, které hlídají děti na místním hřišti, nebo maminkám při cestě na blízkou polikliniku, " uvedl Mendel. Zdůraznil, že je otevřený všem lidem bez rozdílu víry, sociálního statusu a bez nutnosti jakékoli registrace.

Family Point je podle jeho zřizovatelů místo přátelské rodině, které bezplatně poskytuje prostor pro přebalení, nakojení nebo ohřátí dětské stravy a dětský koutek. Zároveň také slouží jako informační centrum o možnostech rodinných aktivit v Brně, kroužcích, ale i poradenských službách. "Prostory poskytl provozovatel zdarma, vybavení zajistil brněnský Siemens, obdobně jako u dalších dvou nových Family Pointů," podotkl Vít Janků.

Tři nové Family Pointy vznikly za spolupráce Salesiánského střediska mládeže, Centra pro rodinu a sociální péči a finanční podpory brněnského Siemens Industrial Turbomachinery.

Jiří Nováček

Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.