V Brně budou v době stávky ve špičce jezdit některé tramvaje

Brno, 15. června 2011 (MEDIAFAX) - Dopravní podnik města Brna a brněnští odboráři se dohodli, že v době dopravní špičky budou ve čtvrtek v Brně i přes stávku jezdit některé tramvaje. Od páté do 10. hodiny a od 14. do 19. hodiny budou jezdit asi po deseti minutách čtyři tramvaje, řekl ve středu odborář Jaromír Ticháček.

tramvaj-brno2

Dopravní podnik města Brna (DPMB) se dohodl s odboráři na základní obslužnosti v době stávky. "V době špičky budou jezdit asi po desetiminutových intervalech tramvaje číslo 1, 2, 8 a 12," řekl Ticháček, místopředseda jednoho ze čtyř dílenských odborových svazů.

Tramvaj číslo 1 jezdí na trase z Řečkovic do Bystrce, tramvaj číslo 2 ze Staré Osady do Modřic, tramvaj číslo 8 z Líšně do Starého Lískovce a tramvaj číslo 12 z Technologického parku do Komárova. "Pokud bude dostatek řidičů, uvedeme do chodu také trolejbusy číslo 25 z Líšně k bohunické nemocnici a číslo 33 od hlavního nádraží do Slatiny. Šoféry ale budeme obsazovat nejprve do tramvají a potom uvidíme, jestli se dostane i na trolejbusy," uvedl Ticháček.

Podle něj řidiči, kteří budou v době stávky jezdit, stávku podporují. "Řádově jsou to desítky šoférů, kteří jsou stávkující a budou jezdit s upozorněním, že se stávkou sympatizují," sdělil Ticháček.

Dohoda mezi DPMB a odbory padla v noci na čtvrtek. "Jednání trvalo až do půlnoci. Dohodli jsme určitý kompromis. Stávka je protestem proti vládě, nikoliv proti městu Brnu nebo dopravnímu podniku. Chtěli jsme vyjít vstříc lidem, aby minimální obslužnost byla," vysvětlil místopředseda.

Ten zároveň upozornil, že ve středu okolo 23.30 přestanou jezdit i poslední noční spoje. "Autobusy, které zajišťují noční spojení, už nebudou vyjíždět, jakmile zajedou do konečné stanice," varoval Ticháček s tím, že do páté hodiny ranní ve čtvrtek nevyjede nic stejně jako mezi 10. a 14. hodinou a po 19. hodině.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...